Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2009 08 04

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kaune – muzikinės staigmenos

Pirmą kartą  Lietuvoje statomą K. Kolemano miuziklą „Mieloji Čariti“  šį rudenį pirmiausia išvys kauniečiai ir miesto svečiai. Taip pat naujajame sezone melomanai galės mėgautis atnaujintu amžinuoju šedevru – Johano Štrauso operete „Šikšnosparnis“.  

Dar viena gera žinia yra ir tai, kad nuo šiol bilietus į Kauno Valstybinio muzikinio teatro pastatymus galima bus įsigyti ne tik teatro kasose, bet ir internetu www.bilietupasaulis.lt arba „Bilietų Pasaulio“ kasose bet kuriame Lietuvos mieste.  

Kauno Valstybinio muzikinio teatro premjerą žiūrovai išvys spalio mėnesį.  Tai dar vienas režisieriaus Kęstučio Jakšto pastatymas. „Debiutavęs su operete „Monmartro žibuoklė“ Kęstutis Jakštas sėkmingai tęsia darbą mūsų teatre. Antrajame spektaklyje – miuzikle „Mieloji Čariti“ – taip pat tikimės originalių režisieriaus sprendimų“, –  apie naujojo sezono planus pasakoja teatro vadovo pavaduotojas Rimantas Lekavičius.  

„Mieloji Čariti“  pastatyta itin populiaraus Frederiko Felini filmo „Kabirijos naktys“ motyvais. 1957 m. sukurta juosta – vienas garsiausių F. Felini ankstyvojo periodo darbų. Sėkmė lydi ir miuziklą – nuo pirmojo pastatymo 1966 m. Brodvėjaus „Palace“ teatre, „Mieloji Čariti“ yra pelniusi ir penkis garbingiausius JAV teatro apdovanojimus „Tony“. 

Miuziklas pasakoja šokėjos Čariti gyvenimo istoriją, kurioje pilna netikėtumų, staiga įsižiebusios ir taip pat staiga dūžtančios meilės. Dirbant šokių klube Čariti atrodo, kad gyvenime – tik tamsios spalvos, bet vieną dieną pasirodo Oskaras. Mergina patiki, kad pagaliau jos svajonės pildosi, bet viskas ima klostytis ne taip gerai, kaip norisi. Tačiau net ir tokioje situacijoje Čariti nepraranda vilties ir optimizmo…  

Kūrybinius sumanymus K. Jakštui padės įgyvendinti dirigentas Julius Geniušas, dailininkė  Marija Rubavičiūtė ir choreografas Aurelijus Liškauskas. Pagrindinį Čariti vaidmenį atliks Viktorija Streiča ir Rūta Zaikauskaitė. 

Pasak R. Lekavičiaus, teatro žiūrovų, be jau seniau rodomų pastatymų, lauks ne tik „Mielosios Čariti“ premjera – trupė rengia ir daugiau staigmenų. „Norime skleisti gerą nuotaiką, tikėjimą gėriu ir viltį, – optimistiškai nusiteikęs R. Lekavičius.  

„Džiaugiamės, kad Kauno Valstybinis muzikinis teatras bilietų platinimui pasirinko „Bilietų Pasaulį“. Bilietus į Kauno Valstybinio muzikinio teatro spektaklius nuo šiol bus galima įsigyti lengviau ir patogiau“, – teigia UAB „Bilietų Pasaulis“ direktorė Neringa Sinkevičienė. Kauno muzikinio teatro bilietus bus galima įsigyti internetu www.bilietupasaulis.lt, taip pat „Maxima XXX“ bei „Maxima XX“ parduotuvių informacijos skyriuose ir „Vagos“ knygynuose visoje Lietuvoje. 

Kauno Valstybinis muzikinis teatras skaičiuos jau 69 sezoną. Kauniečių išlieka ištikimas ilgametei tradicijai statyti visų muzikinių žanrų spektaklius – operas, operetes, miuziklus, baletus, šokio spektaklius, spektaklius vaikams. Per sezoną čia parodoma apie 200 spektaklių. Teatrui vadovauja Benjaminas Želvys, meno vadovas – režisierius Gintas Žilys, vyriausiasis dirigentas – Julius Geniušas.