Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Popiežius priėmė Šv. Egidijaus bendruomenės vadovus

Pirmadienį privačioje audiencijoje popiežius priėmė centrinės Italijos Terni – Narni – Amelia vyskupą Vincenzo Paglia, Romos Šv. Egidijaus bendruomenės kūrėją ir ilgametį vadovą prof. Andrea Riccardi ir dabartinį Bendruomenės vadovą Marco Impagliazzo.

Šiuos tris šv. Egidijaus bendruomenės veikloje nuo pat įsikūrimo dalyvaujančius asmenis popiežius priėmė rugsėjo 1 dieną Bažnyčios liturgijoje minimos šv. Egidijaus šventės proga.

Apie šv. Egidijų nelabai daug žinoma. Vieni tvirtina, kad jis gyvenęs tarp šeštojo ir septintojo amžiaus; kiti mano, kad jis gimęs septintame amžiuje, o miręs apie 740 metus, dar kiti jo gyvenamą laiką nukelia į Karolio Didžio laikus. Tačiau visi sutaria, jog Egidijus gyveno Prancūzijoje, buvo vienuolis, išgarsėjęs savo šventu gyvenimu.

Šiandien Egidijaus vardą garsina Romos šv. Egidijaus bendruomenė, šį vardą gavusi nuo koplyčios, esančios Romos Užupio Marijos parapijos teritorijoje. Bendruomenę, kuri iš pradžių glaudėsi Egidijui dedikuotoje koplyčioje, 1968 metais įkūrė aštuoniolikmetis abiturientas Andrea Riccardi. Jos veiklą nuo pat pradžių rėmė ir joje dalyvavo ilgametis Užtibrio Marijos parapijos klebonas, dabar vyskupas Vincenzo Paglia. Per pastaruosius keturis dešimtmečius Šv. Egidijaus bendruomenė iš parapijos jaunimo grupelės išaugo į didelį tarptautinį katalikų pasauliečių judėjimą.