2009 11 03

bernardinai.lt

Selonija

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Gerumo akcija Biržuose pranoko lūkesčius

Šeštadienį, spalio 31 dieną, didžiosiose Biržų parduotuvėse buvo galima pamatyti geltonais marškinėliais apsirengusias merginas ir vaikinus. Jie priiminėjo maisto produktus, kitas reikalingas prekes, kad padėtų sunkmetį išgyvenantiems Medeikių vaikų globos namams. Labdaros rinkimo akciją sumanė Biržų evangelikų reformatų bažnyčios jaunimo grupė. Šeštadienį nuo ankstaus ryto prekes parduotuvėse rinko 15 savanorių.

Akcijos dalyviai priėję prie parduotuvėn užėjusio žmogaus papasakodavo, kokiu tikslu renkami produktai, paprašydavo nupirkti ką nors ir be tėvų globos likusiems vaikams. Pirkėjui įteikdavo lankstinuką su labiausiai pageidaujamų prekių sąrašu.

Vienas iš akcijos sumanytojų Merūnas Jukonis apie 14 valandą IKI prekybos centre „Biržiečių žodžiui“ pasakojo, kad vien tik jų parduotuvėje nuo 8 val. ryto buvo surinkti 7 vežimėliai maisto prekių. Iki akcijos pabaigos jie ruošėsi surinkti dar vieną.

Po akcijos M. Jukonis papasakojo, kad ji vyko 5 parduotuvėse (abejose „Norfose“, IKI, „Supernetto“ ir „Maxima“). Daugiausiai paaukota „Norfoje“, esančioje Respublikos gatvėje. Ten pavyko surinkti net 11 vežimėlių maisto produktų. Prekybos centre IKI buvo surinkti 8 vežimėliai labdaros, o „Supernetto“ parduotuvės pirkėjai vaikams suaukojo apie 4–5 vežimėlius.

M. Jukonis išvardijo, ką per pusdienį Medeikių vaikų namams suaukojo biržiečiai: 416 pakelių makaronų, 214 pakelių kruopų, 100 butelių aliejaus, 81 dviejų kilogramų maišelį miltų (162 kg), 134 kg cukraus, 66 skardines konservų, 21 indelį uogienės ar tirštinto pieno, 39 šokoladinius batonėlius, 18 indelių šokoladinio kremo, 10 kg saldainių, 67 pakelius sausainių, 84 pakuotes sausų pusryčių, 33 pakelius meduolių ar vaflių, 34 pakelius sulčių, 65 dėžutes arbatos, 81 pakelį žele arba kisieliaus, 33 dėžutes kakavos, 60 pakelių tirpios kavos “3in1“.

Savanoriai pastebėjo, kad vyresnio amžiaus žmonės dažniausiai aukodavo praktiškus ir kasdienius maisto produktus: aliejų, miltus, konservus. Jaunimas pirkdavo ir į vežimėlius sudėdavo šokoladukus, saldainius, sultis.

Kadangi žmonės buvo prašomi pirkti ir aukoti ne tik maisto produktus, bet ir higienos priemones, akcijos rengėjai vaikams surinko 210 gabaliukų muilo, 50 buteliukų šampūno, 89 tūteles dantų pastos, 100 vienkartinių nosinaičių pakelių, 22 poras kojinių, 300 servetėlių. Dar buvo aukojamos sauskelnių pakuotės, dantų šepetėliai, pirštinės, tualetinis popierius.

Pasak Merūno, dažnai žmonės sakydavo, kad jau paaukojo kitoje parduotuvėje, bet neatsisakydavo to padaryti dar kartą. Buvo žmonių, manančių, kad vyksta eilinė reklaminė akcija ar loterija: vos tik labdaros akcijos dalyviai su juo pasisveikindavo, atsakydavo „Ne, nereikia“ ir nerdavo šalin. Bet išgirdęs žodį „vaikai“, dažnas stabteldavo išklausyti. Labdarą rinkęs jaunimas buvo nustebintas žmonių geranoriškumo. Jie prisipažino, kad tokio didelio rezultato nesitikėjo.

Prekes pavertus pinigais, vos per pusę dienos buvo paaukota apie 6000 litų. Medeikių vaikams aukojo apie 1000 gyventojų ar šeimų.

„Vaiko užuovėjos“ vaikai labdaros teikėjams buvo sukūrę 165 gražius padėkos atvirukus su savo piešiniais ir padėkos žodžiais. Tačiau niekas nesitikėjo, kad aukotojų bus tiek daug, ir atvirukai „ištirpo“ per pirmąją akcijos valandą.

Biržiečių suaukoti produktai ir higienos prekės į Medeikių vaikų globos namus „Vaiko užuovėja“ buvo pristatytos pirmadienį.

Dalius MIKELIONIS

D. Mikelionio nuotr.