2009 11 04

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Iniciatyva: pyragų akcija į pagalbą Filipinams (papildyta)

Skelbiame Lietuvoje veikiančių Marijos Dangun Ėmimo seserų kongregacijos (asumpcionisčių) išplatintą kreipimąsi.

Iškepdami pyragą padėsite atstatyti taifūno sugriautą mokyklą Maniloje

Gabalėlis Jūsų iškepto pyrago – plyta atstatomai mokyklai

Sveiki, bičiuliai!

Tai, ką žmonės stato metų metais, gamtos stichija gali sugriauti per kelias akimirkas. Taip nutiko pastarosiomis dienomis Filipinuose. Taifūnai Ondoy, Mirinae ir atogrąžų audros nuniokojo Manilą bei jos apylinkes, žmonės liko be pastogės, sugadinta pastatų vidaus įranga, mokyklų inventorius. O neturtingiausiųjų nameliai – tiesiog buvo nuplauti. Žuvo keli šimtai žmonių. Penki šimtai tūkstančių gyventojų turėjo būti evakuoti. Tai didžiausias potvynis per keturiasdešimt pastarųjų metų: per keturias valandas prilijo tiek, kiek paprastai kritulių iškrinta per tris mėnesius.

Jau seniai buvo planuota, kad 2 seserys asumpcionistės ir 11 jaunuolių iš Lietuvos 2010 metų vasarį važiuos į Filipinus, Maniloje vyksiantį Taize susitikimą ir dar 12 dienų kartu su Filipinuose gyvenančiomis seserimis gyvens su vargingiausiais žmonėmis. Dabar mūsų kelionė įgauna naują prasmę, kartu tai bus humanitarinės pagalbos misija Manilos apylinkių gyventojams, kur gyvena ir dirba mūsų seserys tarp vargingųjų priemiesčių gyventojų. Malibay priemiestyje taifūnai nuplovė pradinę Asumpcion mokyklą, kurioje mokosi neturtingų šeimų vaikai. Knygos, kompiuteriai – viskas plaukia purve, viskas sugadinta.

Norime atverti savo širdis ir būti solidarūs su nukentėjusiais žmonėmis ir mažais gestais prisidėti padedant jiems įveikti stichijos padarinius. Norėtume surinkti 20 tūkst. litų, kurie bus skirti šiai mokyklai Maniloje.

Seserys asumpcionistės ir keliaujanti į Filipinus jaunimo grupė inicijavo pyragų akciją, kuri bus vykdoma lapkričio 15 d. (Pal. J. Matulaičio ir Šv. Jonų bažnyčiose) ir gruodžio 20 d. (Vilniaus katedroje) po kiekvienų šv. Mišių bus pardavinėjami pyragai, o surinktos lėšos bus skirtos nukentėjusiai mokyklai atstatyti ir žmonėms iš labiausiai nukentėjusių rajonų paremti.

Kviečiame ir Jus prisidėti prie akcijos! Jūs galite iškepti pyragų, kuriuos galėtume pardavinėti. (Gali būti, kad dalį reikalingų kepimui produktų gausime labdaros iš didžiųjų prekybos centrų. Tokiu atveju produktus galėsite pasiimti iš seserų asumpcionisčių namų, o jei produktų negausime, kiekvieną kviečiame kepti pyragus savo lėšomis).

Jūs taip pat galite prisidėti pervesdami auką į sąskaitą: SEB Vilniaus Bankas sąskaitos nr. LT61 7044 0600 0158 8151 nuoroda: Marijos Dangum Emimo seseru Vienuolynas “Filipinams”.

Labai svarbu, kad užsiregistruotumėte tiesiogiai pas seseris (kreiptis į s. Beatričę) arba el. paštu (assumpta@takas.lt, beavida@yahoo.es iki Lapkričio 10 d.). Registruodamiesi būtinai atsiųskite tokią informaciją: vardas, pavardė; kontaktinis tel. nr.; el. paštas; kuriai dienai ir kiek pyragų galėsite iškepti (pyragus galite kepti ir abiems dienoms – kuo daugiau, tuo geriau J); taip pat, kada atnešite pyragus – šeštadienį vakare į Matulaičio parapijos socialinį centrą  ar prieš kurias nors šv. Mišias sekmadienį (nepamirškite, kad yra penkerios šv. Mišios ir tuomet bus paskirta, prieš kurias Mišias Jūs turite atnešti pyragą).

Taip pat reikalingi savanoriai, kurie po Mišių galėtų pyragus pardavinėti. Tie, kas norėsite prie akcijos prisidėti tokiu būdu, taip pat užsiregistruokite ir būtinai atsiųskite informaciją: vardas, pavardė; kontaktinis tel. nr, kurią dieną galėtumėte padėti. Susisieksime su Jumis ir pranešime, kada Jūs turite atvykti.  

Labai svarbu mums visiems vienytis su kenčiančiais dėl gamtos stichijų ir skelbti šią žinią žmonėms, esantiems aplinkui, kad per mūsų solidarumą ateitų Dievo Karalystė. Šv. Marija Eugenija suvokė, kad žemė yra Dievo šlovės vieta, bet mes visi turime bendradarbiauti su Dievu, kad tai įvyktų.

Iš anksto dėkojame už jūsų jautrumą ir bendradarbiavimą!

Su nuoširdumu –

Jūsų seserys ir pasauliečiai, vyksiantys i Filipinus.