2009 11 10

bernardinai.lt

Kulturpolis

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Danijoje – „Kultūrpolio“ meno projektas „Millenium“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras „Kultūrpolis“ pradėjo centro pristatymo užsienyje seriją. Spalio 24 d. projektas „Milenium“ buvo pristatytas Ikasto miesto (Danija) galerijoje „Kunstpakhuset“.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras „Kultūrpolis“ tęsia savo penkerių metų veiklos pristatymą meno projektais seriją. Pirmasis – iš jų „Meno tvermės dėsnis“ startavo šių metų birželio 26 dieną, Klaipėdos dailės parodų rūmuose. Specialiai jam naujus darbus sukūrė glaudžiai su KKKC bendradarbiaujantys Lietuvos ir užsienio menininkai. Visus juos „Kultūrpolio“ renginių lankytojai ir dalyviai prisimena iš parodų, meno rezidentūros programos, „Meno kiemo“ kūrybinių seminarų ar viešų meno akcijų. Antrasis meno projektas „Millenium“ simboliškai užsimena apie Lietuvos tūkstantmetį ir pristato septynių menininkų: Ingos Likšaitės, Lauros Keblytės, Aurelijos Draugelės, Agnės Jonkutės, Irmos Leščinskaitės, Žygimanto Augustino ir Tado Vosyliaus kūrybą Danijoje. Projekto kuratoriai Ignas Kazakevičius ir Bronė Neverdauskienė autoriams pasiūlė tęsti „Meno tvermės dėsnio“ idėją, intriguojančiai išryškinant sudedamąsias „vizualinių menų kultūros“ dalis: formą, spalvą, tekstūrą ir faktūrą, medžiagiškumą ir laiko trukmę, semantiką, jos kodus ir kanonus. Jų mene vienodai svarbu ir technikos virtuoziškumas ir turinio intriga. Daug dėmesio yra skiriama kūrinio formos ar idėjos remake’ui, ji atkartojama skirtingomis medijomis, arba tiesiog replikuoja šviesos, spalvinės abstrakcijos ar kūniškosios fiziologijos motyvus. Kūriniuose persipina optiniai efektai, šiandienos meno koncepcijoms būdingos socialinės sąmonės refleksijos, netgi renesansinių idealų, barokinio puošnumo stilizacija. Parodoje pristatoma šiuolaikinė tekstilė ir tapyba, kinetiniai kūriniai, objektai ir videoprojekcijos. „Millenium“ – tai tūkstančiai variacijų nuo elementarios paviršius plastikos iki kūrybos proceso vizualizavimo.

Parodą atidarė Ikasto-Brandės meras Carsten Kissmeyer ir LR kultūros atašė Danijoje, Islandijoje bei Norvegijoje Liana Ruokytė-Jonsson. Paroda truks iki lapkričio 22 dienos.

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.