2009 11 12

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Tikroji gospel muzikos dvasia festivalyje „Vilniaus gospel 2009“

Aštuntasis „Vilniaus Gospel“ festivalis lapkričio 13-15 dienomis Vilniuje muzikos mylėtojams dovanos tris įspūdingus gospel renginius.

2009 m. festivalio programa ypatinga – Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimo ir Vilniaus tapimo Europos kultūros sostine proga bus atsigręžta į tradicines gospel giesmes – spiričiuelius (angl. spirituals). Žiūrovai renginiuose išgirs populiariausius autentiškus spiričiuelius „Keep Your Lamps“, „Down by the Riverside“, „Everytime I feel the Spirit“, taip pat aranžuotus – „Steal Away“, „Clean Heart“ ir kitus ne mažiau intriguojančius bei originalius kūrinius.

Lapkričio 13 d., penktadienį, 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose vyks „Vilniaus Gospel 2009“ atidarymo koncertas, kuriame išskirtinę programą atliks festivalio žvaigždė, gospel dirigentas, atlikėjas bei kompozitorius iš JAV – JAY T.HAIRSTON. Scenoje pasirodys ir charizmatiškieji svečiai iš Švedijos – Monica Tornquist bei Jonas Engström, taip pat originaliu bei įdomiu kūrinių atlikimu svečiams iš užsienio nenusileidžiantys Lietuvos gospel muzikos atlikėjai : visiems puikiai pažįstamas choras „Sounds in G“, vadovaujamas Kristinos Žaldokaitės ir jau ne pirmą kartą „Vilniaus Gospel“ festivalyje dalyvausiantis choras „Maranata“.

Lapkričio 14 d., šeštadienį, 19 val. Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje žiūrovai išgirs JUNGTINĮ GOSPEL CHORĄ, kurį sudarys daugiau negu 250 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų, taip pat svečiai iš Lietuvos bei užsienio.

Koncerto dirigentai ir solistai: Jay T.Hairston (JAV), Monica Tornquist (Švedija), Jonas Engström (Švedija), Kristina Žaldokaitė, Akvilė Kalinaitė, Marija Monika Žalnerauskaitė (Lietuva).

Lapkričio 15 d., sekmadienį, 15 val. festivalį užbaigs gospel Mišios Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje. Mišiose giedos JUNGTINIS GOSPEL CHORAS ir solistai.

JAY T.HAIRsTON – profesionalus gospel muzikos kompozitorius, atlikėjas ir dirigentas iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Jis yra koncertavęs daugelyje Europos šalių: Anglijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Škotijoje, dirbo su žymiais gospel muzikantais: Milton Biggham, Timoty Wright, Walter Hawkins, bei pelnė daug apdovanojimų. 2007 m. gruodį įrašė jau trečiąjį savo albumą „I Won‘t Forget“ (liet. „Aš nepamiršiu“).

Monica Tornquist – muzikos pedagogė, dainininkė ir dirigentė iš Švedijos, koncertavusi Lietuvoje ir ne kartą dalyvavusi „Vilniaus Gospel“ festivaliuose. Monica koncertuoja visoje Švedijoje, daugelyje kitų šalių, organizuoja ir veda gospel seminarus bei dainavimo pamokas. Vilniuje ji ne kartą įrodė, kad savo nuoširdumu ir spinduliuojančia energija moka pavergti žmonių širdis.

JONAS ENGSTRöM – Švedijos dirigentas, kompozitorius, gospel muzikos festivalio STOCKHOLM GOSPEL vadovas. Organizuodamas gospel muzikos festivalius bei dalyvaudamas daugelyje gospel renginių Europos ir Amerikos bažnyčiose, jis įgijo milžiniškos patirties ir žada ja pasidalinti su Lietuvos klausytojais.

Pagrindinis Jonas Engström išskirtinumas – tai nuolatinis gospel muzikos tyrinėjimas, unikalių atlikimo elementų ieškojimas, originalus bei savitas šio muzikos stiliaus pateikimas. Jo vadovaujamas choras „One Nation Gospel Choir“ (įkurtas 2006 m.) pelnė daug Švedijos chorinės muzikos mylėtojų simpatijų.

Vilniaus Gospel 2009“ yra nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ Sakralinės muzikos festivalio dalis.