2009 11 24

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Šiauliečiai netrukus įžengs į naują bažnyčią

Gruodžio 6 d. įvyks šventė, kurios Šiaulių miesto katalikų bendruomenė laukė net 21 metus – bus pašventinta ir maldininkams duris atvers naujoji Švenčiausioios Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčia.

Bažnyčios kompleksas Lyros–Gegužių g. kampe iškilo parapijos įsigytame 97 arų ploto sklype. Greta 1236 kv. m pločio ir 18,5 m aukščio bažnyčios įsikurs parapijos namai ir klebonija, automobilių stovėjimo aikštelė. Maldai suglaustų delnų formos bažnyčios ir komplekso idėjos autoriai – UAB „Vakarinis fasadas“ architektai Darius Jakubauskas ir Andrius Vernys.

Bažnyčios komplekso kaina siekia 9,2 mln. Lt. Dėl lėšų trūkumo (370 tūkst. Lt) neužbaigti įrengti parapijos namų ir klebonijos pastatai. Statyba finansuota už 10,5 mln. Lt pardavus pastatą ir sklypą Aido g. 1 mln. Lt išleista naujajam sklypui Lyros-Gegužių g. kampe įsigyti.

Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčios kompleksas iškilo 80 % toks, koks buvo numatytas pirminiuose architektų brėžiniuose. Dėl riboto turimo biudžeto nutarta atsisakyti kai kurių elementų.

Šiaulių Švč. M. Marijos Nekalto prasidėjimo bažnyčia. Gintaro Šiupario nuotrauka

Į rytus orientuota trinavio plano bažnyčia padalyta į kelias erdves – joje suprojektuota ir adoracijos koplyčia, krikštykla, knygynėlis, sanitarinis mazgas tikintiesiems.

Asketišką bažnyčios vidų sušildo 10 klijuoto „Jūrės medžio“  kolonų ir tokios pat medienos padaryta lubų konstrukcija, primenanti apverstos valties dugną. Tai – tarsi architektūrinė biblinio Nojaus laivo užuomina. Bažnyčią apšviečiama natūralia šviesa, kuri krenta pro lubose iškirstus švieslangius. Bažnyčios akcentas – lenkų meistrų iš granito masės nulieta 4 metrų Švč. Mergalės Marijos skulptūra.

Bažnyčioje sumontuoti olandų meistrų „Johannus“ pagaminti 24 registrų 3 manualų vargonai „Monarke Sonate“. Bažnyčioje, kurios grindys išklotos iš Kinijos atgabentomis granito plokštėmis (UAB „Arsenalas“), įrengtas grindinis šildymas. Šilumą tiekiama iš pagalbinėse patalpose sumontuotos dujinės katilinės.

„Mūsų parapijos bažnyčios statybą galima vadinti pavyzdine, džiaugiasi Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčios dekanas Vytautas Kadys, – ją statė, prie statybų prisidėjo visa bendruomenė. Manau, kad taip ir turėtų vykti maldos namų statybos – jie statomi būtent bendruomenei“.

Beveik visus darbus atlikusios įmonės yra iš Šiaulių. Prie projekto prisidėjo miesto savivaldybė, visuomeninės organizacijos, mieste veikiančios įmonės, verslininkai, patys gyventojai. Adoracijos koplyčia papuošta Romoje mokslus baigusios kaunietės dailininkės Jūratės Urbanavičiūtės tapyta freska ir dviem prie altoriaus pakabintais paveikslais „Dievo gailestingumas“ ir „Šv. Juozapas“. Šį projektą rėmė vyskupas Eugenijus Bartulis.

„Pritrūkome pinigų parapijos namų ir klebonijos įrengimui užbaigti, bet tai netemdo šventės džiaugsmo – svarbiausia, kad mūsų parapijos tikintieji turės savo maldos namus“, – tvirtino kun. V. Kadys.