Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2009 11 26

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Klaipėdos dramos teatras dar vienus benamystės metus išlydi spektakliais

Klaipėdos dramos teatro aktoriai kartais tarpusavyje juokauja, jog netekę teatro pastato gyvena kaip pasaulinio lygio scenos žvaigždės: visas jų gyvenimas – nesibaigiančios gastrolės iš vienos salės į kitą, net ir gimtojoje Klaipėdoje. Teatrinis gruodis bus toks pats – su įprastinėmis klajonėmis po miesto sales.

Gruodžio 5 d., šeštadienį, 18 val. Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36) Klaipėdos dramos teatras žiūrovams rodys populiarią prancūzų dramaturgo Franciso Veberio komediją „Vakarienė su idiotu“.

Su Francisu Veberiu daugelis žiūrovų jau neakivaizdžiai pažįstami, tik iš kiek kitų sferų – tarp populiariausių pasaulyje F.Veberio sukurtų bei režisuotų kino komedijų ir Lietuvoje gerai žinomas jo debiutinis „Žaisliukas”, „Nevykėliai”, „Tėtušiai”, „Chameleonas”, „Jaguaras”, „Bėgliai”. Kino filmas „Dubleris”, kuriame suvaidino ir pats režisierius, 2006 m. buvo nominuotas „Oskarui”. „Vakarienė su idiotu” taip pat turi ir savo kino versiją, pasaulyje žinomą anglišku pavadinimu „The Dinner of Idiots“ (1998). O išgarsėjo Francisas Veberis (g.1937 m.), kai dar būdamas žurnalistas parašė kultinio prancūzų filmo „Aukštas blondinas juodu batu“ scenarijų.

1998 metais Francisas Veberis sukūrė filmo „Vakarienė su idiotu” scenarijų ir pats jį režisavo. Filmas pelnė fantastišką pasisekimą tiek Europoje, tiek Jungtinėse Amerikos Valstijose. Prancūzijoje „Vakarienė su idiotu” pagal gautas pajamas – antrasis filmas po „Titaniko”.

Pagrindinis komedijos veikėjas – klestintis leidėjas, drauge su bičiuliais kiekvieną mėnesį rengiantis pikantišką pasilinksminimą. Iki tol kiekvienas šios draugijos “narys” turi susipažinti su keistuoliais, gyvenimo nuošalių personažais, kuriuos ciniškai vadina tiesiog kvailiais. Jie ir sukviečiami į „žaismingą” vakarienę, kad atliktų, jiems to nežinant, juokdario vaidmenį. Prancūziškai žaismingoje, intriguojančioje F.Veberio komedijoje svarbiausia ne situacijos, bet charakteriai. Per juos ir siekiama atskleisti tikrąją žmogaus esmę.

„Vakarienė su idiotu“ – puiki dovana gero prancūziško humoro mėgėjams. Mėgstami Franciso Veberio aktoriai – Jeanas Reno, Gerardas Depardieu ir, žinoma, legendinis komikas Pierre’as Richardas, o klaipėdietiškoje versijoje pagrindinį vaidmenį atlieka Vytautas Anužis. Spektaklį režisavo Rolandas Atkočiūnas.

Gruodžio 10d., ketvirtadienį, 18 val. Žvejų rūmuose (Taikos pr. 70) žiūrovų lauks Erico Emmanuelio Schmitto elegija „Oskaras ir ponia Rožė“. Režisierių Povilą Gaidį drąsiai galima vadinti prancūzų dramaturgo E. E. Schmitto kūrybos ekspertu – pradėjęs sceninę pažintį jo komedija „Paleistuvis“, jis sėkmingai gilinasi į prancūziškos dramaturgijos subtilybes ir toliau. Jo pastatyta elegija pagal E. E. Schmitto knygą „Oskaras ir ponia Rožė“ Rokiškyje vykusiame XXV Lietuvos profesionalių teatrų festivalyje pelnė Žiūrovų prizą. Režisieriaus artimiausiuose planuose – dar viena E.E. Schmitto pjesė, „Jausmų tektonika“. Tai dviejų dalių meilės istorija, kurioje preciziškai tiksliai – ir, žinoma, su E.E. Schmittui būdingu šmaikštumu – analizuojami žmonių santykiai, meilė ir jos išmėginimai.

„Oskaras ir ponia Rožė“ – šviesi ir skaidri istorija apie draugystę, tikėjimo ir vilties paieškas. Spektaklyje pagrindinius vaidmenis vaidina skirtingų kartų aktorių duetas – virš penkiasdešimties metų scenai paaukojusi Elena Gaigalaitė bei jaunas aktorius Donatas Švirėnas. Kuo gali pasidalinti išmintis ir jaunystė, patirtis ir naivumas, ko vienas kitą gali išmokyti? Pasirodo, labai svarbių ir reikšmingų dalykų, ir ne tik scenoje…

Pjesės „Viskas apie moteris“, sulaukusios milžiniško pasisekimo visame pasaulyje, o Klaipėdoje tapusios beveik kultinio statuso sulaukusiu Dramos teatro spektakliu (rež. D. Tamulevičiūtė) autorius Miro Gavranas neapsikentė ir parašė vyriškąją versiją – dramą „Viskas apie vyrus“ (rež. A. Lebeliūnas). Šįkart scenoje – nebe moterys, o vyrai, pasakojantys skirtingų personažų gyvenimo istorijas. Žaidimo taisyklės tos pačios ir čia: aktoriams tenka vaidinti po keletą personažų, žaibiškai persikūnijant. Istorijos skirtingos, tačiau tarpusavyje persipinančios. Regis, vyrų pasaulis iš tiesų niekuo nenusileidžia moteriškajam: toks pats intriguojantis, dramatiškas, o neretai ir tragikomiškas… Spektaklyje išvysime Klaipėdos dramos teatro aktorius Igorį Reklaitį, Rimantą Pelakauską, Edvardą Brazį ir Kazimierą Žvinklį. Spektaklį pamatysime gruodžio 12-ąją, šeštadienį, 18 val. Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36). Svarbi detalė: spektaklis skirtas tik suaugusiųjų auditorijai.

Kas yra „bernardinai“?

Arba, kodėl „Bernardinai.lt“ yra nemokama žiniasklaida ir kodėl kviečiame tapti partneriais paremiant.