2010 02 01

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

M. Novako premija šiemet įteikta kun. Kęstučiui Kėvalui

JAV įsikūrusio Acton institute (Aktono institutas) kasmet teikiama Michaelio Novako vardo premija šiemet atiteko kunigui iš Lietuvos Kęstučiui Kėvalui.

Žymaus amerikiečių teologo bei socialinio filosofo Michaelio Novako vardo premija teikiama akademikams, savo darbuose tarpdisciplinškai nagrinėjantiems teologijos ir žmogiško orumo, ekonominės ir religinės laisvės, Bažnyčios socialinio mokymo bei kitas temas ir problemas.

Ne tik bažnytiniuose, bet ir akademiniuose sluoksniuose gerai žinomas, Vytauto Didžiojo universitete dėstantis kun. K. Kėvalas pastarasiais metais itin daug dėmesio skyrė tokioms temoms, kaip Bažnyčios socialinis mokymas, laisvosios rinkos ekonomikos ir krikščionybės suderinamumas, skelbiama Acton institute internetiniame puslapyje.

2008 m. Vytauto Didžiojo universitete kun. K. Kėvalas apgynė ketvirtą nuo fakulteto atsikūrimo Teologijos daktaro disertaciją tema: „Laisvosios ekonomikos šaltiniai ir tikslai pagal encikliką „Centesimus annus“.Tai tarpdisciplininis, sujungiantis teologijos ir ekonomikos mokslus darbas, kuriam vadovavo Dr. Samuelis Greggas iš Mičigano valstijos (JAV).

M. Novako premijos laureatui atitenka 10 tūkst. JAV dolerių ir galimybė skaityti viešą pranešimą metiniame forume.

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.