2010 02 17

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Bernardinai.lt kviečia į Knygų mugę

„Bernardinai.lt“ Vilniaus knygų mugėje kviečia aplankyti stendą 5.D04. Jame, be kitų leidinių, bus galima įsigyti ir naujausią žurnalo „Kelionė su Bernardinai.lt“ numerį. Šių metų pirmasis (o per trejus metus – jau devintasis) leidinys siūlo pasinerti į dialogą su naujais tekstais, netikėtu rakursu atskleidžiančiais, rodos, jau visiems pažįstamas amžinąsias tikėjimo, pašaukimo, kultūros temas.

Tradicinėje žurnalo rubrikoje „Prisikėlimo kelionė“ palydėjimas į gavėnios slėpinį ir įsiklausymas į paskutinius septynis Jėzaus žodžius drauge su Karlu Rahneriu. Skiltyje „Tikėjimas“ rasite Andriaus Navicko straipsnį „Patobulintos krikščionybės gundymai“, taip pat Vladimiro Legoidos „Kol netrenks perkūnas“ ir Leszeko Kolakowskio „Dar kartą apie Dievo buvimo klausimą“. Pašnekesiuose apie šiuolaikinę žiniasklaidą, jos kelius ir klystkelius savo mintimis dalijasi rašytoja Vanda Juknaitė ir filosofas Arūnas Sverdiolas. Taip pat žurnale susitikimai su dainininke Veronika Povilioniene, fotografu Romualdu Rakausku, menininku Ričardu Šileika bei muzikantu Liudu Mockūnu. Rubrikoje „Sielogyda“ – kunigo Antano Saulaičio pasvarstymai „Manai, kad esi atstumtas?“ ir metropolito Antonijaus iš Surožo pasidalijimai tema „Kaip sugyventi su savimi?“

Skaitinių „Aštuntoji diena“ skirta ilgamečio „Bernardinai.lt“ bendradarbio ir bičiulio, rašytojo Gendručio Morkūno atminimui. Spausdinamos trys įsimintinos esė, taip pat Elvyros Kučinskaitės „In memoriam Gendručiui“. Apie Lietuvos partizanų fotografijas – iš nebūties sugrįžusias pokario įvykių liudininkes, fotografus bei jų pavojingą darbą, neįtikėtinos nuotraukų istorijos rubrikoje „Atmintis“. Rubrikoje „Skanaus“ kunigas Povilas Narijauskas pasakoja, kaip išsikepti savo duoną.

Mugėje taip pat bus galima įsigyti ankstesnius žurnalo numerius. Be jų, jei dar nespėjote, Bernardinai.lt stende galėsite įsigyti ir 2010 metų darbo kalendorių. Tai patogaus formato, grakščiai sumaketuotas katalikiškas leidinys, kuris ne tik padeda planuoti darbus, bet ir į kartais pernelyg niūrią  kasdienybę įlieja krikščioniškų spalvų. 2010 metų kalendoriuje rasite informacijos apie svarbiausias kitų metų religines šventes, naudingų nuorodų internete. Prie kiekvienos dienos pateikiama nuoroda į tai dienai skirtus Šventojo Rašto skaitinius, šventąjį  globėją, siūloma apmąstyti krikščioniška citata.

Taip pat „Bernardinai.lt“ savo stende siūlo eseistikos rinktinę „Aštuntoji diena“, rašytojo Nikos Kazantzakio romaną apie šv. Pranciškų „Dievo neturtėlis“, Sergejaus Kanovičiaus eilėraščių knygelę „Kelionmaišis“, Artūro Chalikovo teologinių apmąstymų knygą „Sąžinė ir tikėjimas“, tėvo Placido Bariaus OFM Kryžiaus kelio stočių apmąstymus „Stacijos“.

Yra dar viena naujiena – stende 5.D04 bus prekiaujama ir ateitininkų literatūra. Lankytojai galės įsigyti Adolfo Damušio knygą „Gyvenimo srovėje“. Ją išleido „Ateities leidybos centras“, ir tai yra pirmoji „Ateities bibliotekos“ serijos knyga. Pasak serijos sumanytojų, ja siekiama priartinti ateitininkiškąjį paveldą, kaip nesenstančias vertybes prie šių dienų gyvenimo praktikos žadinti meilę gyvenimui ir išmintingam pasirinkimui, skleisti jaunimui atsinaujinimo pastangas ir pasiaukojimo šviesą. Šioje knygoje spausdinami prof. Adolfo Damušio 1931-1993 m. „Ateityje“ publikuoti straipsniai. Taip pat stende rasite ir minėto ateitininkų žurnalo „Ateitis“ numerių.

Lauksime Jūsų!