2010 02 19

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Šiaurietiški akcentai Knygų mugėje

Šiaurė yra arčiau, nei manėte. Tuo įsitikinsite apsilankę Vilniaus knygų mugėje, kurios lankytojams savo veiklą pristatys Šiaurės ministrų tarybos biuras.

„Dalyvaujame Vilniaus knygų mugėje, nes tai išskirtinis renginys knygų ir kultūros mėgėjams. Su nekantrumu laukiame susitikimų su mugės lankytojais, kuriems esame pasirengę pristatyti šiuo metu vykdomas rėmimo ir mobilumo programas, įvairias kultūros iniciatyvas“, – sako biuro atstovai.

Mugės lankytojai sužinos apie programas menininkams, kultūros ir meno sričių atstovams, valstybės tarnautojams, verslo ir pramonės darbuotojams, nevyriausybinėms organizacijoms. Taip pat bus pristatomi tęstiniai biuro projektai „Šiaurės šalių kino klubas“ ir renginių ciklas apie Šiaurės šalis „Antras antradienis“. Biuro stendo dalyviai bus kviečiami patikrinti savo žinias apie Šiaurės šalis ir dalyvauti viktorinoje. Nugalėtojai bus apdovanoti specialiais 2010-ųjų kalendoriais, kuriuose pateikiami patarimai, kaip išmintingai tvarkant namų ūkį sutaupyti pinigų ir saugoti aplinką.

Šiaurės ministrų tarybos biuro stendas nr. 5.A09, mugė vyks LITEXPO parodų centre Laisvės pr. 5 Vilniuje.

Kitas šiaurietiškas akcentas – knygų mugėje dalyvaus du rašytojai iš Šiaurės šalių. Tai norvegų rašytojas Jostein Gaarder, romano „Sofijos pasaulis“ autorius, ir švedų detektyvų rašytoja Karin Alvtegen.

Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje įsteigtas 1991 m., siekiant atstovauti Šiaurės ministrų tarybai ir plėtoti Šiaurės šalių ir Lietuvos bendradarbiavimą.

Biuras tarpininkauja tarp Šiaurės ministrų tarybos ir Lietuvos valstybės institucijų, teikia informaciją apie Šiaurės šalis, skatina Šiaurės šalių ir Lietuvos kultūrinį bendradarbiavimą bei administruoja rėmimo programas ir projektus.

Šiaurės ministrų taryba yra vyriausybinio bendradarbiavimo forumas, jungiantis penkias valstybes – Daniją, Islandiją, Norvegiją, Suomiją ir Švediją, o taip pat autonomijos statusą turinčias Grenlandiją, Farerų ir Alandų salas.