2010 03 22

bernardinai.lt

LRT.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

„Lietuvos žinias“ pripažino neetišku leidiniu

Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija dienraštį „Lietuvos žinios“, publikavusį 5 etiką pažeidusius straipsnius, pripažino neetišku leidiniu.

Kaip lrt.lt teigė Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos (LŽLEK) pirmininkės pavaduotojas Linas Slušnys, dienraštis „Lietuvos žinios“ iki kovo 8 dienos publikavo 5 straipsnius, kurie buvo pripažinti neetiškais. Tam, kad leidinys būtų pripažintas neetišku, užtenka publikuoti 2 ar daugiau neetiškus straipsnius.

„Priežastis paprasta: per metus laiko nustatyta daugiau nei du etikos pažeidimai. Iš viso buvo svarstyta dėl 5 pažeidimų, kurie buvo padaryti iki kovo 8 dienos. Šiandien buvo pripažintas šeštas, bet mes jo neįtraukiame į svarstymą – tai nebuvo numatyta reglamente“, – sakė LŽLK pirmininkės pavaduotojas L. Slušnys.

Pasak jo, tai „yra tik moralinio pobūdžio“ sankcija – šiuo metu griežčiau drausti neleidžia įstatymai.

L. Slušnys teigė, kad LŽLK istorijoje tai yra antras atvejis, kai visas leidinys pripažįstamas neetišku. Anksčiau į tokių leidinių kategoriją buvo patekusios „Vakaro žinios“.

Kaip lrt.lt teigė L. Slušnys, šiais metais neetišku gali būti pripažintos ir kitame posėdyje svarstomos „Šiaulių naujienos“.

Priskyrimas prie neetiškų leidinių galioja vienerius metus, jeigu per tą laiką viešosios informacijos rengėjas nepadaro šiurkščių Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso pažeidimų.