

2010 03 30
bernardinai.lt
Vidutinis skaitymo laikas:
Smegma Records, 2009
![]() |
Būgnininkas Fredas Nusas ir bosistas Pete Butleris iš Swidono miestelio Anglijoje susibūrė vienam koncertui kaip „apšildanti“ grupė draugo Darrino Mooney („Primal Scream“) koncertui. Netrukus jie tapo kolektyvu „2 Sick Monkeys“, o dabar jau yra išleidę keturis albumus ir sugroję penkis šimtus koncertų trylikoje pasaulio šalių.
„2 Sick Monkeys“ pirmą kartą pamačiau gyvai praėjusią vasarą. Jau po pirmųjų akordų tapo aišku – neįmanoma jais netikėti: du nuoširdūs „kaip dvi kapeikos“ ir šiek tiek kvaištelėję anglai muzikoje ir scenoje atiduoda save. „Gyvi“ „2 Sick Monkeys“ pasirodymai – pozityvios energijos užtaisas, kurį atlikėjai ir publika jaučiasi kaip vienas kūnas.
Albumas „Why?“ – naujausias „2 Sick Monkeys“ darbas, išleistas jų pačių įkurtos nepriklausomos įrašų studijos „Smegma Records“.
„Why?“ – vos penkios dainos, tačiau jų užtenka, kad paklausęs suprastum, apie ką kalba šie du žmonės.
Jų šneka aiški ir paprasta: jie neieško sudėtingų literatūrinių posakių, nagrinėja sudėtingas socialines problemas taip, kad suprastų kiekvienas. Tai viena priežasčių, kodėl „2 Sick Monkeys“ „užkabino“ mane – tarp atlikėjų, kurių tekstai dažnai atrodo kaip atsitiktinių pasakymų, metaforų kratinys, tokie tiesmuki, aiškiai mintis dėliojantys anglai tampa tikra atgaiva.
![]() |
Techniniais dalykais „2 Sick Monkeys“ taip pat stebina: tiek Pete, tiek Fredas puikiai valdo savo instrumentus, nevengia eksperimentuoti, o Pete vokalas atsiduria „vietoje ir laiku“, su reikiamomis emocijomis ir tonu. Vieni didžiausių „2 Sick Monkeys“ įkvėpėjų – „NoMeansNo“, kurių įtaka skambesy aiškiai jaučiama.
Pirmoje dainoje tokiu pačiu kaip ir albumas pavadinimu „Why?“ „2 Sick Monkeys“ klausia: kodėl? Kodėl taip pataikaujama Amerikai, kodėl kišamės į Irako reikalus, kodėl gaminame tiek bombų? „Why?“ – tarsi retorinis drąsaus žmogaus klausimas – ar mes žinome, kodėl tai daroma? Ar TO reikia?
„Big Words“ – užuomina į Henry Browną – vergą, kuris XIX a. sugebėjo pabėgti iš vergijos, tapti žymiu oratoriumi, tačiau vėliau vergvaldžių buvo nutildytas. „Big Words“ – tušti, garsiai rėkiami žodžiai.
„Walk A Line“ – puikus instrumentinis „jam session“ tipo kūrinys, užčiaupiantis visus, kurie abejoja dėl šių muzikantų talento.
Su kita albumo daina – „Retro Age“ – mane, tiesą sakant, „2 Sick Monkeys“ nustebino: kai vyresni pankai (abu grupės nariai jau gerokai įkopę į penktąsias dešimtis) dažnai sudievina praeitį, jaunystę ir panašiai, „2 Sick Monkeys“ sako: „Kas tokio gero praeityje?“. Judėkim į priekį, nes taip ir praleisim gyvenimą, verkšlendami dėl praeities.
„Me Me Me“ – paskutinė, asmeniškai, geriausia albumo daina. Maištingoji „2 Sick Monkeys“ ypatybė, geriausias skambesys ir stipriausiai jaučiama „NoMeansNo“ įtaka.
Du instrumentai, dvi asmenybės – nuostabi grupė.
„Kukli išvaizda – didelis garsas!”
Rekomenduoju visiems „NoMeansNo“, dviejų narių grupių, pankroko ir pozityvios muzikos gerbėjams.
Goda Raibytė
2 Sick Monkeys „Me, me, me“
Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!