Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2010 05 18

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Pianistui Gintarui Januševičiui Ispanijoje vykusiame konkurse atiteko auksas

Lietuvos vardas kaip niekad garsiai skamba tarptautinėje pianistų arenoje. Dvidešimt penkerių metų pianistas Gintaras Januševičius iškovojo jau trečią ryškią pergalę šį pavasarį. Po įspūdingų sidabrinių pergalių Italijoje, „Città di Pinerolo“ pianistų konkurse, bei Vokietijoje, Wernigerode mieste surengtame pianistų konkurse „Naujos Žvaigždės“ („Neue Sterne“), lietuvis pasipuošė ir auksu Ispanijoje.

Balearų salų Rotary klubų sąjungos organizuotame konkurse „Palma de Mallorca“ lietuviui aukščiausią apdovanojimą vienbalsiai skyrė visi penki žiuri, sudaryta iš iškilių Ispanijos, Didžiosios Britanijos bei Korėjos muzikų, nariai. Be piniginio prizo Gintarui atiteko ir koncertinis dviejų metų trukmės turas Ispanijoje solo ir su orkestrais.

Septynioliktąkart rengiamame ir gilias tradicijas turinčiame konkurse dalyvauti buvo atrinkti 24 pianistai iš Ispanijos, Rusijos, Kinijos, Pietų Korėjos, Ukrainos, Kazachstano, Prancūzijos ir kitų šalių. Finale varžėsi atlikėjai iš Kinijos, Ukrainos ir Lietuvos. Šis finalas lietuviui buvo jau dešimtasis jo tarptautinėje karjeroje ir trečias per vos du mėnesius.

Lietuvių pianistas Gintaras Januševičius groti fortepijonu pradėjo ketverių metų Eduardo Balsio menų gimnazijoje mokytojos Valentinos Potejenko specialybės klasėje. 1993-2003 Gintaras mokėsi M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje (dabar M. K. Čiurlionio nacionalinėje menų mokykloje). Jo specialybės mokytojai – Valė Kulikauskienė (1992-1998) ir Jurgis Bialobžeskis (1998-2003). Pastaruosius šešis metus pianistas gyvena ir studijuoja Vokietijoje, Hanoverio mieste, kur pianizmo paslapčių jį moko legendinis rusų pianistas Vladimiras Krainevas.

Pirmą kartą su orkestru Gintaras debiutavo būdamas penkiolikos. Nuo tada pianistas pasirodė tokiose žymiose salėse, kaip „Palau de la Música Catalana” Barselonoje, „Salle Wilfrid-Pelletier” Monrealyje, „Sala Mozart” Saragosoje, „Estonia” Taline, Maskvos Konservatorijos Didžiojoje Salėje, „Salle Cortot” Paryžiuje, „Duszniki Zdroj” Lenkijoje ir t. t. G. Januševičiaus solo rečitaliai vyko Paryžiuje, Hanoveryje, Taline, Maskvoje, Varšuvoje, Europos kultūros sostinėje Korke, Hamamatsu ir kituose miestuose. Jis bendradarbiavo su tokiais dirigentais, kaip Saulius Sondeckis, Juozas Domarkas, Gintaras Rinkevičius, Jaqcues Lacombe, Fuatas Mansurovas, Dmitrijus Lisas, grojo kameriniuose ansambliuose su akordionininke Elsbeth Moser, smuikininkais Mariuszu Patyra, Solenne Paidassi bei Adamu Kosteckiu, Čiurlionio Kvartetu. Lietuvis taip pat yra populiarios Vokietijoje koncertų serijos „Plathner’s Eleven” meno vadovas.

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite