Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2010 05 28

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

„Naktigonių 2010” pradžia – po Vaičiūnų ženklu

Paskutinę pavasario dieną, jau penktąjį kartą pajūryje prasidės literatūros ir muzikos „Naktigonės“. Šiemet menų festivalio renginiai dedikuojami istorinių pergalių kovose už Tėvynės laisvę sukaktims paminėti. Literatūra ir muzika pirmadieniais skambės visą vasarą – iki rugsėjo 6 dienos. Repertuare trylika lietuviško žodžio teatro vakarų, kuriuose dalyvaus daugiau nei pusšimtis menininkų, kūrėjų ir atlikėjų iš Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus. Dešimt „Naktigonių 2010“ renginių bus nemokami. Sprendimus iš dalies finansuoti projektą yra priėmę LR Kultūros rėmimo fondas ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Gegužės – birželio mėn. „Naktigonės“ antrus metus glausis Klaipėdos apskrities viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje. „Naktigonių 2010“ atidarymo vakare (05.31) „Pajūrio aidos“, 120-ųjų gimimo metinių proga prisiminsime I-osios Klaipėdos krašto dainų šventės organizatorių, vyr. dirigentą Antaną Vaičiūną (1890–1932) ir poetą, dramaturgą, vertėją Petrą Vaičiūną (1890–1959).

Klaipėdos universiteto mišrus choras, vadovaujamas doc. Algirdo Šumskio, (koncertm. Žydronė Malinauskaitė), greta iškiliausių chorinės muzikos repertuaro: Juozo Naujalio, Česlovo Sasnausko, Juozo Gudavičiaus, Jurgio Karnavičiaus, Vytauto Klovos, Vytauto Kernagio kūrinių, – atliks ir dvi specialiai „Naktigonėms 2010“ parengtas Antano Vaičiūno dainas: „Skundas“ – išplėtotą lietuvių liaudies dainą ir „Jau kelias Lietuva“ – muzika ir eilės A.Vaičiūno, solistas Mindaugas Gylys.

Petro Vaičiūno sukurtos eilės vakaro metu bus ne tik dainuojamos („O, Vytautai Didis“ – Broniaus Jonušo muzika), bet ir skaitomos („Vytauto Didžiojo garbei giesmė“). Šiuo P. Vaičiūno poezijos kūriniu debiutuos jauniausias „Naktigonių 2010“ skaitovas – Klaipėdos miesto pradinių klasių skaitovų konkurso „Iš žemės, iš žmonių ir iš kalbos susideda šalis gimtoji“ laureatas, I. Simonaitytės pagrindinės mokyklos 3 kl. moksleivis Martynas Dvaržeckas (mok. Danutė Tomkevičienė).

Vakare taip pat dalyvaus teatrologas, humanitarinių mokslų daktaras Petras Bielskis ir doc. Robertas Varnas – Klaipėdos chorinės bendrijos „Aukuras“ steigėjas ir buvęs ilgametis tarybos pirmininkas.

Lietuviško žodžio teatro vakarų rengėjas – VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“ – ir renginių vedėjas aktorius Sigutis Jačėnas maloniai kviečia uostamiesčio gyventojus bei svečius, vasaros savaites pradėti su muzika ir poezija – „Naktigonių 2010“ susitikimuose, vienijančiuose visus, kuriems pagarba žmogui, gimtajai kalbai, meilė Tėvynei nėra vien tušti žodžiai.