2010 07 09

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kauniečiams įteiktos savivaldybės skirtos Kultūros ir meno premijos

Liepos 8 d. Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas priėmė ir apdovanojo šių metų savivaldybės įsteigtos Kultūros ir meno premijos laureatus, kuriems skirtos 10 tūkstančių litų premijos.

Pasižymėjusiems kauniečiams įteikiami Santakos garbės ženklai, Gerumo kristalai, o meno srities atstovams dar skiriamos ir stipendijos bei Kultūros ir meno premijos.

Šiais metais Kultūros ir meno premijos paskirtos choreografei, pedagogei, modernaus šokio propaguotojai, šokėjai Kirai Katerinai Daujotaitei už ilgametę aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą, choro „Cantate Domino“ dirigentui, pedagogui Rolandui Daugėlai už aukščiausius laimėjimus respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose bei grafikos ir spaudos dizainerei Monikai Vilčinskienei už vizualinio meno puoselėjimą, kuri sukūrė didžiulio pasisekimo sulaukusią socialinę reklamą apie Kauną „Kaunas – mano miestas, nesvarbu, kur gyvenčiau“.

„Dėkoju, kad mylite savo miestą, kad savo darbais garsinate Kauną ir noriu įteikti liudijimus, jog esate Kultūros ir meno premijų laureatai“, – sakė meras A. Kupčinskas.

Meras pažymėjo, kad Kaune yra daug žmonių, kurie verti įvairių apdovanojimų. Jie vienaip ar kitaip pagerbiami ir apdovanojami.

Apdovanotųjų vardu kalbėjo aktorė Inesa Pauliulytė, šokėjos Kiros Katerinos Daujotaitės dukra, kuri atvyko atsiimti garbingo amžiaus sergančiai motinai skirtą apdovanojimą.

„Dėkoju mamos vardu. Ji labai aktyvi pilietė, stebi savo mokinių veiklą. Ji 40 metų puoselėjo modernų šokį, todėl malonu, kad iki šiol neužmiršta. Mano tėvas – politinis kalinys, o motina pati išvyko į tremtį, aš gimiau Norilske. Okupacijos metais motina buvo vadinama buržuazinio meno apologete. Buvęs kultūros ministras Darius Kuolys net atsiuntė atsiprašymą už jos niekinimą okupacijos metais. Malonu, kad yra žmonių, kurie mamą atsimena ir ją vertina“, – kalbėjo I. Pauliulytė.

Įteikus apdovanojimus gyvai kalbėta apie Kauno dabartį ir ateitį, miesto grožį ir išskirtinumą. Pokalbio dalyviai akcentavo, kad niekur kitur Lietuvoje nėra upių santakos, Laisvės paminklo, unikalaus ąžuolyno miesto centre. Pastebėta, kad Laisvės alėja unikali savo grožiu, po rekonstrukcijos čia galėtų važinėti konkė, o Santakoje turistams būtų labai malonu paplaukioti laivais.

Dirigentas R. Daugėla pasidžiaugė, kad jo vadovaujamas choras dalyvaudamas festivaliuose įgijo daug draugų, todėl ateityje Kaune žada surengti chorų festivalį „Kaunas cantate“.

Savivaldybė Kultūros ir meno premijas teikia nuo 2007 m. Pirmaisiais metais buvo įteiktos dvi premijos, 2008 m. – devynios, 2009 – penkios, o šias metais – trys.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.