Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2010 07 23

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

4 min.

Greta Palubinskytė. Susipažinkite – baikeriai

Kiek kartų esate girdėję piktus kaimynus, grūmojančius kumščiais gatvėse riaumojantiems motociklams? Kiek vaikinų ir merginų esate matę su pavydu žvelgiančių į blizgančius plieninius žirgus? Galbūt esate ar buvote vienas iš jų?

Žinoma, tai romantika: nesibaigiantis kelias ir besileidžianti saulė, laisvas, žavus motociklininkas, besivejantis vėją, greitis, adrenalinas… Ne kiekvienas iš mūsų esame pažįstamas su šiuo, kitokiu gyvenimo būdu, tad siūlau bent šiek tiek daugiau sužinoti apie motociklininkus ir jų veiklą.

„Vorai MC“ – tai vyrų kompanija prieš penkiolika metų, pradėjusių motociklais važinėti Vilniuje. 1999-aisiais jie tapo visuomenine organizacija – motoklubu „Vorai MC“. Jau 2000 metais Vilniuje buvo įkurtas palaikymo klubas „Vorų broliai MCC“, Jaunimo techninės kūrybos sekcija (JTKS) „Voriukai“. Netrukus jų filialai buvo įsteigti ir Aukštadvaryje. Šiuo metu „Vorų broliai MCC“ yra Gargžduose, Vilkaviškyje, Kaišiadoryse, Akmenėje, Druskininkuose.

Šių vaikinų veikla labai plati ir įvairi. Jie nuolat organizuoja renginius, skirtus ne tik baikeriams, tačiau ir paprastiems, motociklais besižavintiems suaugusiems žmonėms, jaunimui, vaikams. Būdami patriotais, didžiąją dalį renginių „Vorai MC“ ir „Vorų broliai MCC“ skiria paminėti įvairius Lietuvos istorijos įvykius, sukaktis, šventes.

Vienas iš tokių yra jau tradicija tapęs „Mototurnyras“, kurį organizuoja motoklubas „Vorai MC“. 2010 metų liepos 15 dieną įvyko 600-osios, vieno svarbiausių ir žymiausių viduramžių Lietuvos istorijos įvykių – Žalgirio mūšio, metinės. Šių metų liepos 10 dieną Kretingoje vykęs „Mototurnyras“ buvo skirtas būtent šiai sukakčiai paminėti. Jo metu vyko senovės baltų kovų brolijos „Vilkatlakai“ pasirodymas, Žalgirio mūšio inscenizacija. Anksčiau renginys buvo organizuojamas Vilniuje, Dauguose, Gargžduose, Zarasuose, Druskininkuose, Anykščiuose, Klaipėdoje, Aukštadvaryje. „Mototurnyras“ yra orientuotas ne tik į motociklininkus bet ir į miestiečius.

„Vorų broliai MCC“ klubo prezidentas Karolis Rajackas (Totoris)

„Ralis aplink Lietuvą“ – tai dar vienas renginys, skirtas paminėti 1941 metų birželio 23 dienos sukilimą. Jo metu sukilėliai sudarė Lietuvos Laikinąją vyriausybę, kuri tą pačią dieną per Kauno radiją paskelbė Nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo deklaraciją bei atsišaukimą į lietuvių tautą. „Ralį aplink Lietuvą“ organizuoja „Vorai MC“, tačiau šiais metais prie jo rengimo prisidėjo ir palaikantis klubas „Vorų broliai MCC“. Kaip pasakoja šio klubo prezidentas Karolis Rajackas (Totoris), iki 2010 metų renginyje galėjo dalyvauti tik retro stiliaus motociklai su lopšeliais arba be jų, tačiau daugėjant šiuolaikinių motociklų su lopšeliais, buvo nuspręsta įsteigti dar vieną klasę šiems motociklams. Pasak Totorio, renginys vyksta labai paprastai: prieš startuojant motociklininkai gauna kelionės lapus, kuriuose sužymėti tam tikri kontroliniai taškai. Dažniausiai laimi tie, kurie turi geresnius orientavimosi įgūdžius, nes renginys neskatina viršyti leistino greičio. Ralyje dalyvauja pavieniai motociklininkai, įvairių moto klubų ir moto bendruomenių atstovai. Šiais metais ralyje dalyvavo svečiai iš Lenkijos – motoklubo Gryf FG Warszawa atstovai, atvykę senoviniu motociklu su lopšeliu.

„Laisvės kovų keliu“ tai taip pat kasmetinis renginys skirtas nepamiršti Lietuvos istorijos. Anksčiau jį organizavo motoklubas „Griausmadariai“, tačiau šiemet jiems įsiliejus į „Vorų broliai MCC“ gretas, organizatoriais tapo pastarasis klubas. Šio renginio metu motocklininkai lanko su pokario rezistencija susijusias vietoves, klausosi pasakojimų apie jas. Kiekvienais metais yra aplankomos vis kitos partizanų žuvimo, mūšių vietos. Čia dalyvauja pavieniai motociklininkai, įvairių klubų, moto bendruomenių atstovai.

Būtina nepamiršti ir išskirtinio, kasmet rengiamo „Baikerių viduržiemio“, vykstančio sausio mėnesį. 2005 metų sausio 15 – 16 dienomis pirmą kartą Lietuvoje „Vorai MC“ suorganizavo „Baikerių viduržiemį“, skirtą Klaipėdos krašto sukilimo metinėms. Tai buvo pirmasis tokio pobūdžio renginys Lietuvos motociklininkų judėjimo istorijoje. Pagrindinė „Baikerių viduržiemio“ idėja – važiavimas motociklu nebijant atšiaurių žiemos sąlygų. Į renginį važiuojama motociklais, miegama lauko sąlygomis. Po puikaus savęs bei technikos išbandymo laukia pramogos: atvykusius pasitinka didžiulis laužas, draugų kompanija, rungtys ant ledo bei, žinoma, koncertas.

Motociklininkai taip pat nepamiršta silpniausių ir mažiausių jais besižavinčių – vaikų. „Vorų broliai MCC“ kartu su motoklubu „Legion MCC“ bei Lietuvos neįgaliųjų draugija pirmą kartą surengė renginį „Vienos žemės vaikai“, skirtą paminėti Pasaulinę vaikų dieną. Jo metu mažieji šventės dalyviai buvo pakviesti į zoologijos sodą, kur vyko paskaitos apie vabzdžius, roplius ir žinduolius, koncertas bei motociklų paroda. Vaikai su negalia bei jų tėveliai čia galėjo patekti nemokamai. „Vorų broliai MCC“ prezidentas atskleidė šventės idėją: „Reikia skatinti neįgalių vaikų bei jų tėvų bendravimą, mažinti neįgalaus asmens atotrūkį nuo visuomenės, trumpai tariant skatinti socialinę integraciją. Taip pat praskaidrinti vaikams dieną, surengti šventę. Daugelis esame paskendę savo kasdienybėje ir neretai net nepastebime, jog šalia yra silpnesnių, likimo nuskriaustų. Nebūtina aukoti pinigų ar daug laiko, tereikia tik šiek tiek dėmesio, tam, kad tų vaikų kasdienybė taptų spalvingesnė“, – kalbėjo Totoris. Nors „Vienos žemės vaikai“ šiemet surengtas pirmą kartą, „Vorų broliai MCC“ tikisi, kad šventė taps tradicija. Ir anksčiau šis motoklubas lankydavosi vaikų namuose.

Jaunimo techninės kūrybos sekcija (JTKS) arba „Voriukai“ – tai dar vienas „Vorai MC“ motoklubo padalinys. Čia jaunieji motociklininkai prisideda prie konstruojamų ir perdaromų motociklų gamybos, projektuoja originalius motociklus. „Voriukai“ taip pat mokosi pagal patvirtintą „Jaunojo motociklininko programą“, kurioje glaustai išdėstomos šios disciplinos: „KET pagrindai“, „Mototeorija“, „Motopagrindai“, „Praktinis vairavimas“, „Pažintinės išvykos“. Jaunimo techninės kūrybos sekcijoje gali dalyvauti visi 14 – 18 metų jaunuoliai. Užsiėmimai vyksta Buivydiškėse antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17.00 iki 19.00 valandos.

„Vorų broliai MCC“

Taigi, motociklininkai tai ne tik pavieniai ramybės drumstėjai, garsiai riaumojančiais motociklais žadinantys miestų gyventojus. Jų veikla, dažnai nepastebima, apie ją neišvysite ir neišgirsite daug reklamos, tiesa, jie jos ir nesiekia. Vis dėlto motoklubas „Vorai MC“ bei „Vorų broliai MCC“ puikiai įrodo, jog motociklininkų gyvenimo būdas, jų organizuojami renginiai, veikla aktyviai dalyvauja auklėjant jaunimą, puoselėja patriotiškumą bei skatina nepamiršti savo praeities.

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite