Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Kardinolas Ch.Schoenbornas: jaunimas – jėga ir viltis

Žolinės iškilmės proga Austrijoje, kaip kasmet, buvo surengta jaunimo piligriminė kelionė į Mariazell Dievo Motinos šventovę. Dvi dienas trukusioje kelionėje, užbaigtoje sekmadienį Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų Mišiomis, dalyvavo apie šešis šimtus jaunų žmonių.

Katalikų agentūrai Kathpress Vienos arkivyskupas kardinolas Christoph Schoenborn sakė, kad jaunimo tikėjimas jam daro nepaprastą įspūdį. Nors į Mariazell atvyko tik palyginti nedidelis būrys, matydamas šituos vaikinus ir merginas, į Austrijos Bažnyčios ateitį žiūriu optimistiškai,- sakė kardinolas. Nors vis dažniau mus tenka konstatuoti, kad tikintieji tampa visuomenės mažuma, tačiau guodžia tai, jog šita mažuma yra labai aukštos kokybės, dar galinti nuveikti didžius darbus.

Kardinolas Schoenborn šiomis dienomis taip pat davė interviu dienraščiui Kronen-Zeitung ir jame komentavo kitą neseniai vykusį katalikų jaunimo susitikimą – nuo rugpjūčio 1 iki 6 d. Medjugorje vykusį tarptautinį jaunimo sąskrydį. Pasak kardinolo, pastarasis jaunimo susitikimas – tai dar vienas įrodymas, kad jaunimas myli Mariją ir kad Marija jaunimą ypatingai globoja. O tai, savo ruožtu reiškia, kad nepaisant mūsų nuogąstavimų ir graudenimų, tikintis jaunimas yra didžiulė jėga ir viltis.

Mariazell yra pagrindinė Austrijos katalikų šventovė ir viena svarbiausių Švenčiausiosios Mergelės Marijos kulto vietų visoje Vidurio Europoje. Kadangi Marijos kultas šioje vietoje suklestėjo austrų imperijos laikais, kai vienoje valstybėje gyveno ne tik austrų, bet taip pat vengrų ir kaimyninės slavų tautos, ši šventovė ir šiandien brangi ne tik Austrijos, bet taip pat Vengrijos ir kitų kaimyninių šalių katalikams.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien