Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2010 08 24

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Sostinėje – Jono Buračo kūrinių paroda ir kūrybos albumo pristatymas

Jono Buračo parodos kvietimas

Rugpjūčio 26 d. (ketvirtadienį) 18.00 val. galerija „Kunstkamera“ (Ligoninės g. 4, Vilnius) maloniai kviečia į tapytojo Jono Buračo kūrinių parodos atidarymą ir kūrybos albumo pristatymą. Paroda veiks iki rugsėjo 18 dienos.

Dailininkas, tapytojas Jonas Buračas – vienas talentingiausių Lietuvos peizažistų, akvarelistas, kuriam būdinga atidi gamtos stebėsena, impresionistinis šviesos perteikimas, pagarba natūrai. Piešdamas gamtos vaizdus, J. Buračas pasiekė tikro tobulumo, jam vienodai puikiai sekėsi vaizduoti tiek gamtos, tiek urbanistinį peizažą, tiek sudėtingus peizažo elementus – vandenį ar sniegą.

J. Buračas baigė Kauno meno mokyklą. 1929–1930 m. tobulinosi Paryžiuje, Berlyne, Rygoje. 1945–1947 m. dėstė Kauno dailės mokykloje, 1946–1951 m. Kauno taikomosios ir dekoratyvinės dailės institute. Nuo 1936 m. dalyvavo parodose.

Tapybos istorijoje J. Buračo figūra stovi tarsi nuošalėje nuo pagrindinės tapybos srovės, Kauno meno mokyklos jaunųjų auklėtinių ieškojimų. Būtent tuo jis mums šiandien ir yra įdomus. Jono Buračo kūryba kurį laiką buvo kiek primiršta, o paskutinių XX a. dailės istorijos įvykių fone – netgi marginalizuota. Tačiau pastaruoju metu stebimas savotiškas jo atradimas. Naująją jo kūrybos vertintojų kartą žavi tikras profesionalumas, tolygiai per visą kūrybos laikotarpį išlaikyta meistrystė, ištikimybė gamtai ir jos pamokoms, primirštoms postmodernizmo eroje. Dabar tokie nuoširdūs, profesionaliai atlikti peizažai yra beveik egzotika – taip niekas nebetapo. Bet tokia tapyba yra ta klasika, iš kurios pravartu pasimokyti ne tik tapytojams, bet ir meno vertintojams bei mylėtojams.

J. Buračo kūrybos albume pristatoma dailininko kūryba apima tapybos ir grafikos darbus. Albumas papildytas menotyrininkių Dalios Ramonienės ir Simonos Makselienės dailininko kūrybos apžvalga ir įvertinimu, nuotraukomis, sukurtų kūrinių sąrašu. Reprodukuojama per 100 J. Buračo kūrinių nuo ankstyvojo iki vėlyvojo kūrybos periodų.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu