2010 09 07

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Atidaroma aklųjų ir silpnaregių fotografijos darbų paroda „Garsų fotografija“

Neįprastą fotografijos rūšį išbandę aklieji ir silpnaregiai kviečia į savo darbų pristatymą – šį ketvirtadienį, rugsėjo 9d., „Fluxus ministerijoje“ atidaroma paroda „Garsų fotografija“. Joje projekto dalyviai pristatys daugiau nei tris mėnesius trukusių kūrybinių dirbtuvių Vilniuje, Kaune ir pajūryje rezultatus bei papasakos apie kitokią fotografiją, paremtą intuicija ir įsiklausymu į aplinkinį pasaulį.

„Kūrybinėse dirbtuvėse pradėjau dalyvauti vedama smalsumo, labai nesigilinau – pavyks ar nepavyks. Vieni pažįstami, kai papasakojau jiems apie „Garsų fotografiją“, tiesiog pratylėjo, kiti atsiliepė sarkastiškai, o treti labai palaikė, gyrė, kad išdrįsome ir gailėjosi, kad patys neprisijungė“, – pasakojo Danguolė Butkuvienė, viena aktyviausių projekto „Garsų fotografija“ dalyvių.

Projekte Danguolė dalyvavo kartu su 10 kitų savo bendraminčių, nusprendusių nepaisyti regėjimo negalios ir išbandyti netradicinę fotografiją. Beveik kasdien jie su savimi nešiojosi fotoaparatus ir fiksavo aplinkinį pasaulį, dar atidžiau nei paprastai įsiklausydami į aplinkos garsus.

Kūrybinių dirbtuvių metu aklieji ir silpnaregiai naudojo juostinius lomo fotoaparatus, kuriais fotografuoti galima be specialių nustatymų, taip pat nebūtina žiūrėti į vaizdo ieškiklio langelį. Su lomo fotografijos ypatybėmis juos supažindino projektą įgyvendinančios viešosios įstaigos „KAKAVA“ nariai, kurie dalyvius konsultuodavo įvairiais techniniais klausimais ir padėdavo pasikeisti pasibaigusias juosteles.

Edmundas Butkus

„Vienas iš „Garsų fotografijos“ sumanymų buvo ne tik laužyti stereotipus apie tai, kas yra fotografija, kad ji skirta tik regintiems, bet ir padrąsinti pačius akluosius bei silpnaregius imtis naujų iššūkių. Tačiau artimiau susipažinę mes pamatėme, kad jie yra labai pozityvūs, drąsūs ir veiklūs žmonės – mus pačius projekto dalyviai išmokė į kai kuriuos dalykus žiūrėti paprasčiau ir perlipti per savo „negaliu“, – kalbėjo Daumantas Stumbrys viešosios įstaigos „KAKAVA“ vadovas.

Parodos „Garsų fotografija“ metu lankytojai išvys daugiau nei 50 aklųjų ir silpnaregių darytų nuotraukų, taip pat labiausiai įstrigusias projekto foto dienoraščio akimirkas, išgirs dirbtuvių metu įrašytus garsus.

„Fluxus ministerijoje“ parodą aplankyti bus galima iki rugsėjo 26 d. Vėliau ji bus perkelta į kavinių tinklą „Coffee Inn“ bei „Skalvijos“ kino centrą. Projekto dalyvių nuotraukos taip pat bus eksponuojamos organizatorių svetainėje www.kakava.com.