2010 09 09

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kauno mažasis teatras kviečia kartu pradėti naująjį sezoną

Scena iš M. Valiuko spektaklio „Septyniolika“. Fotografas – Ramūnas Šimanskas

Kauno mažasis teatras jau suskaičiavo 17 teatro sezonų, todėl naujuosius kūrybinius metus pradeda būtent rugsėjo 17 d. 19 val. Mindaugo Valiuko spektakliu „Septyniolika“.

Teatrui šis spektaklis ypatingas, nes pjesės autorius M. Valiukas pateko tarp pretendentų tapti geriausiu Lietuvos teatro menininku nominacijoje „2008 m. „Auksinio scenos kryžiaus“ geriausios nacionalinės dramaturgijos autorius. Anot paties pjesės autoriaus, Mindaugo Valiuko, tai intelektualus, „supainiotas“ spektaklis, visų pirma patrauklus savo kalbine stilistika – lengva žodžių, prasmių ir dviprasmybių žaisme, poetiniu subtilumu. Spektaklis šokiruoja, stebina ir tuo pačiu linksmina. Spektaklio metu žiūrovai galės pasijuokti iš groteskiškų aktorių dialogų, nors kitiems gali pasirodyti, kad jie visai nejuokingi, epizoduose „nurydami“ ne visai „skanią“ Mindaugo Valiuko dramą, žiūrovai taip pat turės galimybę kartu su aktoriais suskaičiuoti iki 17 ir netikėtai pasukti spektaklio siužetą.

Sezono atidarymo dieną teatro foje taip pat bus eksponuojama Kauno mažojo teatro spektaklių fotogafijų paroda, kurios autorius – Ramūnas Šimanskas. Fotografas šiais metais baigė Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją, fotografijos technologijos specialybę, fotožurnalistikos specializaciją ir labai džiaugiasi, kad įgytas žinias bei įgūdžius galėjo pritaikyti fotografuojant teatro spektaklius. „Man tai buvo labai įdomi patirtis, nes fotografuodamas galėjau perteikti spektaklio dvasią, aktorių kuriamų personažų charakterius ir tuo pačiu privalėjau nenutolti nuo režisieriaus idėjos bei sumanymų. Tikiuosi, jog ši fotografijų paroda, kuri man tarsi langas į Kauno mažojo teatro gyvenimą, vidų, bus tvirtas žingsnis meistriškumo link“ – dalinosi įspūdžiais Ramūnas Šimanskas.

Rugsėjo 19 d. (sekmadienį) 18 val. teatre svečiuosis atlikėjas Nojus, kuris pakvies visus gyvos muzikos mylėtojus į savo solinį-akustinį koncertą „Aš dar niekada nenorėjau tiek daug pasakyt…“.

„Niekada nenorėjau piršti žmonėms savo muzikos. Iš pradžių grojau sau, nes jaučiau didelį džiaugsmą – negalėjau kitaip. Po to atėjo noras pasidalinti tuo, ką jauti, su kitais, tuo, kokį matai pasaulį – džiugų ir liūdną, juodą ir baltą, gerą ir blogą, mylintį ir neapkenčiantį, pasidalinti savimi, kurio taip ilgai ieškai ir nerandi, o suradęs, atrodo, ir vėl netenki.Todėl aš vėl stoviu čia ir dalinuosi tuo, ką turiu ir neturiu. Vėl ir vėl jaučiu, kad Jūsų širdys plaka kaip viena širdis, girdžiu tūkstančius garsų, kurie čia tolsta, čia aidu grįžta, virsdami daina iš mano lūpų“- kalbėjo Nojus.

Rugsėjo 24 d. 19 val. žiūrovai kviečiami į naujausią teatro premjerą Laura de Weck „Mylimiausi“. Spektaklio režisierius Vytautas Balsys prisimindamas pjesės autorės žymios šveicarų dramaturgės Lauros de Weck specialųjį vizitą iš Hamburgo į premjerą Kaune, labai džiaugiasi judviejų darbu. Nors spektaklio herojai – šiandieninis jaunimas arba trumpųjų „sms“ žinučių karta, patikinti savo svajones, mintis, emocijas, jausmus, šiuolaikinėms technolgijoms, režisierius tiki, kad spektaklis sudomins ir vyresniąją kartą, nes aktorių kuriamuose personažuose, jie galės atpažinti savo vaikus.

Rugsėjo 25 d. 18 val. teatras pakvies žiūrovus į vienos dalies tragikomediją „Žmogus medyje“, pjesės autorius ir režisierius Vytautas Balsys. Spektaklyje kuriama trijų personažų gyvenimo istorija, kupina ištikimybės priesaikų ir jų laužymo, šmaikščių apibendrinimų, netikėtų veiksmo vingių bei tragikomiškų situacijų. Pagrindinis herojus 12 metų slapstosi medyje nuo keršto ir bausmės, kurio gyvenimą lyg žaibas apverčia likimo išdaiga, tačiau viltis nušvinta ir išgydo nesantaikos žaizdas bei pakeičia įvykių eigą.

Naujajame sezone žiūrovai taip pat galės pamatyti spektaklius: B.Srbljanovič „Su Naujaisiais Metais, Ana!“, E.Ensler „Katytė P“, „Mokėk-duosiu“ pagal G.Gugevičiūtės pjesę „Labas gyvenimas“, V. Balsys „Akla višta“, A.Dilytė „Lauros kosmosas“, A. Dilytė „Sidabrinis fėjos šaukštelis, A.Dilytė „Kreivos daiktų istorijos“ ir kt.