2010 09 18

Antanas Šimkus

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

„Bernardinų taurė“, arba Kas yra „benamių futbolas“?

Rugsėjo pradžioje sostinės Jėzuitų gimnazijos stadionėlyje vyko gatvės futbolo turnyras Bernardinų taurei laimėti. Jį organizavo Šv. Pranciškaus ir Šv. Bernardino vienuolyno Socialinių paslaugų centro sveikstančių nuo priklausomybės ligų bendruomenė. Pasak rengėjų, šį turnyrą galima pavadinti ir pirmuoju Benamių mažojo futbolo čempionatu Lietuvoje.

Organizatorių teigimu, „Bernardinų taurės“ turnyre dalyvavo šešios komandos: 3 ekipos iš reabilitacijos centrų – Meikštų dvaras (Visaginas), „Vilkpėdė“ ir „Veržuva“ (Vilnius), 2 sveikstančių priklausomųjų komandos – FK „Feniksas“ (Kaunas) ir LPK „Liberna“ (Vilnius) bei socialiniai partneriai (nepriklausomi asmenys) – Turgelių kaimo bendruomenė (Šalčininkai).

Po įtemptos ir aršios kovos turnyro nugalėtoju, finale įveikusi „Libernos“ komandą, tapo Turgelių ekipa. Antroje vietoje – „Liberna“, trečioji vieta atiteko Meikštų dvarui; ketvirta – „Vilkpėdė“, penktas – „Feniksas“, šešta – „Veržuva“. Pirmų trijų vietų nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis, ketvirtas-šeštas vietas užėmusios komandos apdovanotos diplomais.

Kaip pavyko turnyras, kodėl gatvės futbolą galima sieti ir su benamiais, ir su priklausomybės ligomis sergančiaisiais, kokios tokių turnyrų perspektyvos – apie tai papasakojo vienas iš Bernardinų taurės turnyro organizatorių, „Libernos“ komandos žaidėjas, Bernardinų socialinių paslaugų centro darbuotojas Deimantas Žemaitis.