Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2010 09 24

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Tūkstančiai jaunų žmonių iš viso pasaulio dalyvaus Chiaros Badano beatifikacijoje

Tūkstančiai jaunų žmonių iš 40 šalių visuose penkiuose žemynuose užsiregistravo dalyvauti renginiuose, kurie rugsėjo 25–26 dienomis vyks Romoje jaunos italės Chiara Luce Badano (Kjara Luče Badano) beatifikacijos proga.

Gimusi Sasele (Savonos provincija, Š. Italija) Chiara Badano mirė 1990 m. spalio 7 d. po sunkios ligos, sulaukusi 19 metų.

Chiara Badano yra artimai susijusi su Fokoliarų judėjimu, kuriam priklausantis jaunimas itin aktyviai savo bendraamžiams perteikė „paprastame šios merginos gyvenime glūdintį nepaprastumą“. Facebook‘e ir youtube, kaip skelbia agentūra SIR, paskelbta daugybė jai skirtų dainų, teatro ištraukų, miuziklų įrašų 37 kalbomis.

Vienu metu su Romoje vyksiančiais renginiais, įvairiose šalyse organizuojami įvairaus masto jaunimo susitikimai, kuriuos visus sujungs televizijos ar interneto ryšys (http://live.focolare.org/ – transliacija verčiama į keletą pagrindinių kalbų)

Chiara Luce jau tapo mediatiniu fenomenu: apie ją paskelbta apie 120 straipsnių, surengta daugybė radijo ir televizijos laidų, pirmiausia Italijoje. Publikacijų pasirodė ir tokioje musulmoniškoje šalyje kaip Indonezija.

Rugsėjo 25 d. po beatifikacijos Mišių, kurios vyks Dieviškosios Meilės šventovėje Romoje ir kurioms vadovaus Šventųjų paskelbimo kongregacijos prefektas vyskupas Angelo Amato, jaunimas rinksis į Vatikaną, kur Pauliaus VI auloje įvyks šventė, pavadinta „Chiara Luce Badano Life Love Light“.

Šventinę programą bus galima stebėti ir Šv. Petro aikštėje įrengtuose ekranuose.

Sekmadienį, rugsėjo 26 d., Šv. Pauliaus už miesto sienų bazilikoje valstybės sekretorius kardinolas Tarcisio Bertone vadovaus padėkos šv. Mišioms, kurios pasibaigs popiežiaus Benedikto XVI „Viešpaties Angelo“ malda. Ji bus transliuojama taip pat ir bazilikoje.

„Šventumas mums reikalingas ir šiandien – sako gimtosios Ch. Badano vyskupijos ganytojas, vyskupas Livio Maritano, kurio iniciatyva buvo pradėta Chiaros Badano kanonizacijos byla. – Reikia padėti jaunimui susiorientuoti, rasti tikslą, įveikti neužtikrintumą ir  vienatvę, sutrikimą, susidūrus su nesėkme, skausmu, mirtimi.“

Fokoliarų judėjimo prezidentė Maria Voce priduria: „Chiara Luce, pirmoji Fokoliarų judėjime pasiekė tikslą, eidama šventumo keliu. Ji ir mus drąsina tikėti Evangelijos logika, kad grūdas, kritęs į žemę, duoda daug vaisių. Jos šviesus pavyzdys tepadės ir mums skelbti pasauliui, kad Dievas yra Meilė!“

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite