Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2010 10 15

bernardinai.lt

LRT.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

1 min.

„Jaunojo tapytojo prizas“ įteiktas J. Kyzikaitei

Pamėnkalnio galerijoje Vilniuje įteiktas prizas geriausiam jaunajam tapytojui. Antrą kartą rengtame konkurse dalyvavo beveik pusšimtis tapytojų iki 30-ies metų.

Iš 46 konkursui pateiktų darbų komisija atrinko dešimt.

„Jaunojo tapytojo prizas“ ir 7 tūkst. litų bei trijų mėnesių rezidencija Vienoje su 700 eurų stipendija atiteko Jolantai Kyzikaitei už darbą „Miško muziejus“. Vyresniosios kartos dažnai ignoruojamas siužetas grįžta į paveikslus per jaunąją kartą ir, menotyrininkų teigimu, tai aiškiai matyti J. Kyzikaitės tapyboje.

Pernai ši jauna tapytoja konkurse užėmė antrąją vietą. „Labai yra sunku, […] kad tave kviestų į tas parodas, kažkaip įsisukti į tą meną. Tikrai manau, ką tik baigusiam yra labai sunku“, – kalbėjo tapytoja J. Kyzikaitė.

Antroji vieta ir 4 tūkst. litų, komisijos sprendimu, atiteko Kauno dailės instituto auklėtinei Mildai Gailiūtei už darbą „Ištrinta erdvė“. Tapytoja piešia apleistus Žagarės apylinkių pastatus.   Nespalvingas darbas, pasak menotyrininkų, rodo besiformuojantį naujosios tapytojų kartos braižą.

„Atsisakyta spalvų dėl įvairių priežasčių. Jų tiesiog buvo tiek daug, kad negalėčiau vienos išskirt, todėl atsisakiau spalvų“, – sakė tapytoja M. Gailiūtė.

Trečioji vieta ir 2 tūkst. litų įteikti Adomui Danusevičiui.

Dėl labiausiai patikusio paveikslo savo nuomonę galėjo pareikšti ir interneto skaitytojai – publikos simpatijas pelnė Astos Stasionytės darbas.

Antrus metus rengiamo konkurso idėjos autorius tapytojas Vilmantas Marcinkevičius sako, kad savo kailiu patyrė, kaip jaunam menininkui reikia vyresnių kolegų padrąsinimo.

„Tai būtų tarsi autoriui vienas jo iš pirmųjų pasirodymų visuomenėje“, – apie sumanytą projektą pasakojo V. Marcinkevičius.

„Menininkas atsiskleidžia ne taip greitai, jam reikia kokio dešimtmečio tapti tuo, kuo jis yra po studijų baigimo. Bet kad per tą dešimtmetį save surastų, šios premijos yra nuostabus šansas“, – nuomonę išsakė komisijos narė, menotyrininkė Raminta Jurėnaitė.

Daugiau jaunųjų menininkų darbų galima išvysti kitoje parodoje Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centre „Titanikas“. Čia ketvirtadienio vakarą atidaryta ir praėjusių metų nugalėtojo Andriaus Zakarausko personalinė paroda.

Monika Petrulienė, LTV naujienų tarnyba

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite