2010 11 02

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Atleistas mėnesinio žurnalo „IQ Economist“ vyriausiasi redaktorius

Nuotraukos autorius Gediminas Savickis/BFL
© Baltijos fotografijos linija

Vladimiro Laučiaus  ir  mėnesinio žurnalo „IQ Economist“, kurio pirmasis numeris pasirodė tik šių metų pavasarį, keliai išsiskyrė. V. Laučius šio leidinio vyriausioju redaktoriumi išbuvo kiek daugiau nei pusę metų.

Duodamas interviu  portalui Lrytas.lt, V. Laučius tvirtino, kad jam jo atleidimas visiškai netikėtas, jis esą nebuvo girdėjęs jokių priekaištų dėl nederamai atliekamo darbo ir užsiminė, kad tikėtina, jog jo žurnalo savininkams galėjo nepatikti V. Laučiaus griežtai kritiška pozicija premjero Andriaus Kubiliaus atžvilgiu.

Visai kitą V. Laučiaus atleidimo priežastį nurodė bendrovės  „Intelligent Media“, kuri leidžia „IQ Economist“ atstovas. Pasak jo: „Sprendimas atleisti vyriausiąjį redaktorių buvo labai nelengvas, nes V. Laučius yra tikrai talentingas mąstytojas ir pastabus politinio gyvenimo apžvalgininkas. Visiška netiesa, kad sprendimas priimtas dėl V. Laučiaus pažiūrų ar kam nors spaudžiant.

V. Laučiaus pažiūras puikiai žinojome, jį kviesdamiesi į labai atskingas pareigas ir suteikėme jam kūrybinę laisvę. Atsisakyti V. Laučiaus pareigų nuspręsta dėl darbo tvarkos pažeidimų. Apmaudu girdėti V. Laučiaus tvirtinimą, kad jam toks sprendimas buvo netikėtas – vasaros pradžioje jis buvo įspėtas, jog darbo drausmės pažeidimai, trukdantys darniam visos redakcijos darbui, nebus toleruojami. Tačiau, panašu, jog įspėjimas nepadėjo.

Tikrai linkime V. Laučiui sėkmės ir tikimės, kad jis suras savo nišą lietuviškoje žiniasklaidoje, tačiau kartu apgailestaujame dėl tikrovės neatitinkančių jo teiginių apie atleidimo iš darbo aplinkybes, privertusiu viešai į juos sureaguoti.“

Kas bus naujuoju žurnalo vyriausiuoju redaktoriumi kol kas neaišku.

Mėnraštį „IQ Economist“ leidžia „Scaent Baltic“ kompanijai priklausanti bendrovė „Intelligent Media“, kurios direktoriumi yra Nerius Gasparavičius.