2010 11 17

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

M. Martinačio poezija ir tėveliams, ir vaikams

Marcelijus Martinaitis. Drakonas ir upė. Seno smuikininko dainelės: eilėraščiai. – Vilnius: Dominicus Lituanus, 2010. – 90 p.

Ši poeto Marcelijaus Martinaičio poezijos rinktinė skirta ir vaikams, ir tėvams.

Sudaryta teminiu principu, knyga atspindi skirtingus poeto kūrybos aspektus ir atskleidžia jo požiūrį į gyvenimą, draugystę, darbą, meilę, mirtį…

Knyga sudaryta iš dviejų rinkinių – vienoje pusėje „Drakonas ir upė“, kitoje – „Seno smuikininko dainelės“

Knyga iliustruota dailininko Mariaus Jonučio piešiniais.

Šioje mano knygoje yra dvi knygos. Viena neseniai parašyta vaikams apie Drakoną. Joje norėjau papasakoti, kas žemėje atsitiktų, jeigu išdžiūtų visos upės, neiškristų nė vienas lietaus lašas. O mums kartais vis negerai: tai lietaus lašai už apykaklės krenta, tai tenka į šaltą vandenį bristi, tai praustis ne visada norisi… O jeigu viso to nebūtų?

Antrą šios knygos dalį rašiau visą gyvenimą negalvodamas, kas, kaip ir kodėl skaitys. Buvodamas mokyklose, susitikdamas su vaikais, išgirdau juos deklamuojančius mano eilėraščius, dainuojančius V. Kernagio sukurtas dainas. Supratau, kad ne vieną mano eilėraštį jau pasiėmė vaikai, ką jiems ir atiduodu leisdamas šią knygą, kuri tinka ir jų tėveliams.

Pagaliau pradėjau suprasti, kad ten, tuose eilėraščiuose, yra ir mano, kaimo vaiko, balsas, kurį kartais girdžiu rašydamas. Neretai atrodo, kad vis vedžiojuosi save tą savo paties vaiką, kad esame dviese: aš dabartinis ir jis iš vaikystės. Visą gyvenimą gyvenu su juo: girdžiu jo balsą, matau jo akimis, kartais rašau jo žodžiais, nors už jį žinau daugiau, daugiau mačiau pasaulio.

Marcelijus Martinaitis