2011 01 17

bernardinai.lt

BEF

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Kertami medžiai – liūdinanti, tačiau ne visada nelegali veikla

Iniciatyvą „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą“ koordinuojanti Baltijos aplinkos forumo komanda gauna nemažai pranešimų apie pastebėtus kertamus augalotus medžius mieste. Tačiau susisiekus su atsakingais pareigūnais, dažniausiai paaiškėja, kad darbai vykdomi gavus tam būtinus leidimus.

Neseniai vienas maps.lt lankytojas užregistravo ir aprašė tokią veiklą Vilniuje tarp Savanorių ir Vaduvos gatvių. Vilniaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos skyrius mus informavo, kad šioje miesto vietoje yra išduotas leidimas iškirsti medžius rengiantis statyboms, tačiau kol kas jos nepradėtos.

Kitas vilniečių akį patraukęs vaizdas – apnuoginta Vilnelės pakrantė, kai joje buvo iškirsti medžiai, pasirodė besąs projekto „Architektūros parkas“, inicijuoto Vilniaus miesto savivaldybės, dalis. Sužinojome, kad pirmiausia buvo iškirsti Aplinkos ministerijos naikintinais paskelbti medžiai – uosialapiai klevai, iškirsti ne tik Vilnelės pakrantėje nuo tilto į Užupį iki Tymo kvartalo, bet ir ties Vingrių šaltinių skvero teritorija. Taip pat, įvertinus jų posvyrį į upę, iškirsti ir paprastieji klevai, uosiai, alksniai.

Kertami medžiai kelia susirūpinimą ir šiauliečiams. Gavę pranešimą apie „Saulės“ mokyklos teritorijoje kertamus medžius pasidomėjome ir gavome direktorės paaiškinimą, kad šie medžiai buvo pavojingi žmonėms bei gadino asfaltuotą mokyklos teritorijos dalį. Šiems medžiams kirsti taip pat buvo išduotas leidimas.

Tad belieka apibendrinti, jog mieste kertami medžiai – ne visuomet nelegali veikla. Tačiau ar būtina – tikriausiai atskiros diskusijos vertas klausimas.