Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2011 01 21

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Senekos „Laiškai Lucilijui“

Lucijus Anėjus Seneka. Laiškai Lucilijui. Iš lotynų kalbos vertė Dalia Dilytė. Vilnius: Metodika, 2011. 192 p. (Klasika)

Švaros ir higienos laikymosi reikalavimai ir įpročiai mūsų laikais, atrodo, žengia į priekį pasakiškomis šimtamylėmis pušnimis. Mūsų namai, darbovietės, automobiliai blizga ir kvepia, kūnai – švarutėlaičiai. O sielos, priešingai, dažniausiai yra siaubingai nešvarios. Juk ant jų nuolat nusėda mūsų pykčio, apsimetinėjimo, savanaudiškumo, pasipūtimo, abejingumo ir kitų ydų dulkės. Jas dengia beprasmiškai praleisto laiko, savireklamos, glamūrinės gyvensenos vaikymosi ir įvairiausių kitų tuštybės mugės prekių lakas.

Lucijus Anėjus Seneka parašė per šimtą laiškų mūsų nešvarioms sieloms valyti. Jis puikiai žinojo, ko mums reikės. Filosofas pateikė atsakymus į klausimus, kokias knygas verta skaityti ir kiek, kaip elgtis su laiku, ar turime gyventi dėl pinigų bei turto, ar dėl ko nors kito, kam reikalingi draugai, kaip laikytis nuoseklumo ir pastovumo. Jis ragina nenuleisti rankų ištikus gyvenimo sunkumams, drąsina nebijoti mirties.

Knygoje išrinkti įdomiausi ir populiariausi Senekos laiškai tikrai turėtų padėti mums darninti ir tobulinti sielas.

Dalia Dilytė

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite