2011 02 01

bernardinai.lt

„Vatican News“

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Romoje eitynės siekiant atkreipti dėmesį į Egipto Sinajuje engiamus pabėgėlius

Žmogaus teisių organizacijos Romoje paragino susirūpinti kelių šimtų Egipte engiamų etiopų, eritrėjiečių, somaliečių ir sudaniečių pabėgėlių likimu. Pabėgėliai, keliaudami per Sinajaus pusiasalį į Izraelį, tapo juos klasta suviliojusių negailestingų nusikaltėlių aukomis. Pagrobėjai įkaitus laiko nežmoniškomis sąlygomis, juos žiauriai skriaudžia ir žudo, tačiau pastovai reikalauja daugiau pinigų už išlaisvinimą.

Dalis įkaitų buvo išlaisvinta Egipto pasienio vietovėje prie palestiniečių Gazos ruožo miesto Rafos ir netoli Izraelio sienos, tačiau kiti nauji pabėgėliai įkliuvo į pagrobėjų spąstus.

Jau kelis mėnesius trunkančią pagrobtų afrikiečių pabėgėlių odisėja seka ir jų likimu rūpinasi eritrėjietis kunigas Mussie Zerai, kurio vadovaujama Habeshia agentūra su Italijoje veikiančiomis žmogaus teisių organizacijomis ir pabėgėliams Italijoje padedančiu jėzuitų centru Astalli antradienio vakarą Romoje prie Kapitolijaus kalvos laiptų papėdės rengia tylias protesto eitynes su fakelais.

Pasak kun. Zerai, niekas nežino, koks yra maždaug šimto išlaisvintų pabėgėlių likimas. Galbūt Egipto pareigūnai juos uždarė į kalėjimą. Jei spėliojimas pasitvirtintų, žmogaus teisių aktyvistai prašo leisti JT Aukščiausiojo pabėgėlių komisaro atstovams pabėgėlius aplankyti ir priimti paraiškas dėl prašymo suteikti politinį prieglobstį Egipte. Kun. Mussie Zerai pažymėjo, kad 27 pagrobtų pabėgėlių būklė yra dramatiška. Be to, pagrobėjų gauja pastaruoju metu pagrobė kitus 38 pabėgėlius.

Kun. Zerai paprašė Europos išgirsti pagrobtų afrikiečių pabėgėlių pagalbos prašymą. Jis reiškė viltį, kad Europinės institucijos visomis juridinėmis ir diplomatinėmis priemonėmis didins spaudimą atsakingoms vyriausybėms išgelbėti į beteisių vergų būklę papuolusius pabėgėlius ir suteikti prieglobstį.

Prieš du mėnesius popiežius Benediktas XVI, kalbėdamas sekmadienio vidudienio maldos sustikime, atkreipė dėmesį į įkaitų dramą Egipto Sinajaus dykumoje. „Pagarba visų teisėms yra taikaus sambūvio sąlyga“, sakė popiežius gruodžio 5 d. kviesdamas tikinčiuosius malda ir solidarumo veiksmais padėti belaisviais tapusiems pabėgėliams.