2011 03 25

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kaune – edukacinė paroda „Menas + Menas bendrauti. Ekosfera“

Balandžio 1 d., penktadienį, 16 val. Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje (K. Donelaičio g. 16, Kaunas) įvyks edukacinės parodos „Menas + Menas bendrauti. Ekosfera“ atidarymas.

Tęstinis, 2003 m. startavęs projektas „Menas + Menas bendrauti“ pirmasis Lietuvoje pasiūlė naują parodos įgyvendinimo koncepciją. Ši paroda neapsiribojo tradiciniu eksponatų pateikimu, bet į meninį vyksmą įtraukė ir lankytojus. Tai paroda, kurioje kasdien su lankytojais bendraujantys muziejaus edukatoriai padeda įminti meno kūrinių paslaptis.

Pats projekto pavadinimas „Ekosfera“ – raktas į koncepcijos sampratą, kurią menininkai galėjo nevaržomai interpretuoti, pavyzdžiui akcentuoti tik pirmąją žodžio „ekosfera“ dalį (eko – graik. – oikos – namas, tėvynė, sudurtinių žodžių pirmoji dalis, reiškianti sąsają su namais, buvimo vieta, aplinka, jos tvarkymu), arba prisiminti Antoine de Saint-Exupery posakį, kad „tiems, kurie keliauja, žvaigždės yra kelrodės“ ir pakelti akis nuo žemės į dangų.

Ši paroda – tai kvietimas lankytojams menininko akimis pažvelgti į egzistencines būties problemas, būtinybę išsaugoti kol kas vienintelius savo namus visatoje – Žemę, įžengti į magiško realizmo erdvę, kuri, gal būt, ir išryškina tas „tikrojo pasaulio“ koordinates.

Parodoje dalyvaujantys 29 menininkai, pristato skirtingus temos sprendimo variantus. Vieni nerimastingai, kritiškai ar ironiškai gvildena tarpusavio ir žmogaus bei aplinkos santykius, kiti ieško tylos dialogo nuolat kintančioje jausmų, judesių ir formų žaismėje, nardo būtovės slėpiniuose ir kviečia pasiklausyti anapusinio pasaulio šnabždesių, mistifikuoja, romantizuoja arba skausmingai išgyvena įprastą regimybę bei kasdieninės veiklos ritualus, tapybiškuose sapnuose klaidžioja mitologijos šešėlių labirintais, „rimtai“ siūlo pauostyti miško grybų ir patekti į tarpinę būtį – kitą sąmonės sferą, dėlioja kaip maldą pasaulio paveikslą mandaloje, migruoja kartu su žvaigždžių dulkėmis visatos sūkuriuose, per žemės plutą bando pajusti gelmių magmos karštį, apsiavę medinėmis klumpėmis brenda prie sentimentų rūke paskendusio sodžiaus, šmaikštaudami mankština raumenis ir protą su „potencijos galimybių“ matuokliu.

Atskirties mažinimas tarp žiūrovo ir meno vis dar išlieka aktualus, todėl šis jau šeštą kartą organizuojamas edukacinis projektas skatina žiūrovų saviraiškos galimybes ir yra puiki komunikacijos priemonė tiek bendraujant tarpusavyje, tiek bendraujant su meno kūriniais.

Parodos dalyviai: Aušra Barzdukaitė-Vaitkūnienė, Aistė Benmeziane, Arvydas Brazdžiūnas-Dusė, Artūras Burneika, Sigita Dackevičiūtė, Donatas Dovidavičius, Milda Gailiūtė, Pranas Griušys, Židrija Janušaitė, Rolandas Karalius, Neringa Kisielienė, Julija Klevinskaitė-Gleiksner, Laima Kriukelienė ir Co., Andrius Makarevičius, Eimutis Markūnas, Mantas Maziliauskas, Paulius Nosokas, Dovilė Ožkinytė, Evaldas Pauza, Povilas Ramanauskas, Arminas Raugevičius, Birutė Sarapienė, Andrius Siderkevičius, Raminta Skirgailaitė, Danielius Sodeika, Algimantas Šlapikas, Alonas Štelmanas, Vytautas Umbrasas, Lina Zavadskė.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.