2011 03 25

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Neįgalieji pristato savo aktorinius gebėjimus bei kūrybą

Lėlės

Kovo 29 d. 13 val. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks veltų lėlių spektaklio „Princesė ir poezija“ premjera, kuriame vaidins proto negalią turintys žmonės. Taip pat bus atidaryta neįgaliosios sukurtų rankinių paroda „Retro pagal Alę“, kurioje eksponuojami originalios įvairiaspalvės, skirtingų formų ir įvairių medžiagų rankines.

VšĮ mokymo centras „Mes esame“ prieš kelerius metus organizavo projektą – kūrybinę vasaros stovyklą „Būkime kartu, kurkime drauge“, kurioje susitiko Vilniaus dailės akademijos Tekstilės katedros studentai ir VšĮ mokymo centro „Mes esame“ lankytojai, turintys proto negalią. Neįgalieji, padedant studentams, susipažino su vėlimo technikomis, sukūrė gražių, originalių darbų.

Kūrybinės stovyklos metu „gimusios“ veltos lėlės „atgijo“ spektaklyje „Princesė ir poezija“. Vaidinimo metu savo aktorinius gebėjimus galėjo išreikšti ir VšĮ mokymo centro

„Mes esame“ lankytojai. Šio projekto idėja – plačiajai visuomenei parodyti, kad neįgalieji yra kūrybingi ir gali dalyvauti įvairiose veiklose kartu su sveikaisiais, kaip visaverčiai visuomenės nariai. Projekto „Būkime kartu, kurkime drauge“ eigoje užsimezgė dialogas tarp dalyvių, buvo dalijamasi mintimis, idėjomis ir nuomonėmis.

Tokio pobūdžio projektai nagrinėja bendruomenių jungtis. Neįgaliesiems tampa lengviau integruotis į visuomenines veiklas, atrasti naujas savo gebėjimų pritaikymo erdves. Menininkams – tai papildoma galimybė tobulėti bei plačiau taikyti savo profesines žinias, ugdyti toleranciją ir kantrybę, novatoriškai ir kūrybiškai praplėsti požiūrį į partnerystę.