2011 03 31

bernardinai.lt

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Paulius Skruibis. Svarbu atvirai kalbėti apie savižudybes, bet vengti jų romantizavimo

Savižudybių skaičiumi Lietuva viena iš pasaulio „lyderių“. Šis faktas laikas nuo laiko viešumoje primenamas, tačiau gilesnės analizės, diskusijos apie svarbiausias savižudybių priežastis labai trūksta. Tuo labiau, kad ir žiniasklaida dažnai prisideda ne prie jautrios analizės, bet prie savotiško „savižudybių romantizavimo“, kai vienas ar kitas tragiškas atvejis plačiai nagrinėjamas, o kartais pateikiamas net esą kaip drąsus žingsnis.

Bernardinai TV siūlo pokalbį su Vilniaus „Jaunimo linijos“ vadovu psichologijos daktaru Pauliumi Skruibiu.

Pasak psichologo, polinkis į savižudybes – tai ne tautos charakterio bruožas, o problema, kurią padėtų išspręsti lengviau prieinama psichologinė pagalba, aktyvus valstybės dalyvavimas, siekiant sumažinti savižudybių skaičių visos šalies mastu bei mūsų pačių drąsa ir jautrumas.

„Veikiausiai nerealu tikėtis, kad galima užkirsti kelią visoms savižudybėms, tačiau didesnę dalį žmonių išgelbėti tikrai galima. Tik tam reikia daug didesnio dėmesio realios situacijos analizei, turi būti daug labiau prieinama psichologinė pagalba ir kiekvienas iš mūsų turime būti kur kas jautresnis šalia esančiam žmogui“, – teigia Paulius Skruibis.

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.