Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2011 04 01

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kolpingo kolegijos namo atidarymui – žymaus Vokietijos berniukų choro koncertai

Balandžio 1 d. oficialiai bus atidarytas naujasis Kolpingo kolegijos namas Kauno senamiestyje, A.Jakšto gatvėje. Besiplečianti  Kolpingo kolegija savo  studentus pakvies studijuoti naujame, šiuolaikiškai  įrengtame pastate po 1,5 metų trukusių statybų.

Naujojo Kolpingo kolegijos namo atidarymo proga į Lietuvą su koncertais atvyksta garsus  ir pasaulyje žinomas Augsburgo katedros berniukų choras „Augsburger Domsingknaben“ iš Vokietijos.

„Augsburger Domsingknaben“ choras atlieka įvairius kūrinius, kai kurie iš jų sukurti dar XV amžiuje. Berniukai gieda grigališkuosius choralus ir senus klasikinius polifoninius kūrinius, ypatingą dėmesį skiria klasikinei Vienos muzikai ir vokaliniams J.S.Bacho kūriniams.

Šis choras vadovaujamas kapelmeisterio Reinhardo Kammlerio, ypač patobulėjo pastaraisiais dešimtmečiais.  Tai lėmė labai didelis koncertų Vokietijoje ir kitose šalyse skaičius, dalyvavimas muzikos festivaliuose, nuolat įrašomi muzikos albumai, pasirodymai operose ir dideli Bayerischer Rundfunk bei Bavarijos transliuotojų korporacijos užsakymai.

„Augsburger Domsingknaben“ solistai pasirodo garsiausių operų scenose pavyzdžiui, Bavarijos valstybinėje operoje, Berlyno Vokiečių operoje („Deutsche Oper”), Reino vokiečių operoje Diuseldorfe („Rhein in Düsseldorf”), Reino nacionalinėje operoje Strasbūre („Opéra national du Rhin Strasbourg“). Čia jiems dirigavo pasaulinio garso dirigentai: Colinas Davisas, Leopoldas Hageris, Roberto Abbado, Fabio Luisi, Jeffrey Tate, Thomas Hegelbrockas, Mstislavas Rostropovičius, Neville Marriner ir kiti.

Reinhardas Kammleris baigė muzikos studijas Miuncheno valstybiniame koledže. Dar studijuodamas, jis subūrė „Augsburger Domsingknaben“ chorą ir už šią iniciatyvą laimėjo Vokietijos muzikos tarybos stipendiją. Reinhardas Kammleris daug metų dirbo Augsburgo katedros vargonininku, vėliau jis buvo paskirtas kapelmeisteriu ir Augsburgo katedros muzikos magistru. Reinhardas Kammleris yra gavęs ne vieną apdovanojimą, iš kurių paminėtini Popiežiaus ordinas ir Vokietijos Garbės Kryžius už indėlį kuriant ir vadovaujant „Augsburger Domsingknaben“ chorui bei už pastangas puoselėti sakralinę muziką.

Reinhardas Kammleris yra Jeruzalės Šventojo Gralio Riterių Ordino narys. Kartu su „Augsburger Dominsingknaben“ choru jis buvo apdovanotas Bavarijos poetų medaliu ir pelnė Bavarijos tautų fondo kultūros prizą.

Choras surengs  nemokamus koncertus ne tik Kaune, bet ir Vilniuje. Koncertai vyks  kovo 31 d., ketvirtadienį, 19 val. Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31), balandžio 1 d., penktadienį, 13 val. Kauno arkikatedroje bazilikoje (Vilniaus g. 1, Kaune) ir balandžio 2 d., šeštadienį, 19 val. Bernardinų bažnyčioje Vilniuje (Maironio g. 10).  Maloniai kviečiame.

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite