2011 04 20

Saulena Žiugždaitė

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Comunione e Liberazione jaunimas: „Draugystė – tai tiesos ieškojimas kartu“

Bernardinai TV tęsia laidų ciklą „Būti krikščionimi“ ir kviečiame žiūrėti pokalbį su Comunione e Liberazione jaunimu.

Comunione e Liberazione („Bendrystė ir išsilaisvinimas“) – mažai kam pažįstamas itališkas pavadinimas išties ženklina gyvybingą ir vaisingą medį vešliame krikščionybės sode. Nėra lengva „trumpai drūtai“apie jį papasakoti, juk nėra nieko sunkiau kaip į žodžius įsprausti gyvenimą, ypač jeigu jame dalyvauja ir tas Kitas… Trijų jaunų žmonių liudijimas – pirmas žingsnis į pažintį su vienu iš naujųjų bažnytinių judėjimų, kilusių Italijoje 20 amžiaus viduryje.

Trumpai apie judėjimą Comunione e Liberazione

Comunione e Liberazione yra bažnytinis judėjimas, siekiantis ugdyti brandžius krikščionis bei prisidėti prie Bažnyčios misijos visuose šiuolaikinės visuomenės baruose.

Judėjimas kilo Italijoje 1954 metais, kai jaunas klasikinio licėjaus mokytojas kunigas Luigi Giussani (1922–2005) subūrė studentiško jaunimo grupę. Pavadinimas „Bendrystė ir išsilaisvinimas“ pirmą kartą paminimas 1969 m. Juo išreiškiamas įsitikinimas, kad bendrystėje išgyvenamas krikščioniškasis įvykis yra žmogaus autentiško išlaisvinimo pamatas.

Šiuo metu judėjimas veikia beveik 70 pasaulio šalių. Jo charizma – tai kvietimas dabartyje išgyventi Tradicijai artimą krikščioniškąją patirtį. Nors kilo mokyklos aplinkoje, tačiau šiandien judėjimas kreipiasi į kiekvieną geros valios žmogų, nepaisant amžiaus, kultūros ar socialinių skirtumų.

Specifinį CL indėlį Bažnyčiai ir pasauliui galima apibūdinti trimis žodžiais: ugdymas, brolystė ir veikla. CL skleidžiamos idėjos ir tikslai įgyvendinami bendrai dalyvaujant kokioje nors veikloje – Bendruomenės mokykloje, karitatyvinėje veikloje, rekolekcijose, šv. Mišiose, studijų savaitgaliuose, vasaros stovyklose, krepšinio varžybose, chore.

Lietuvoje judėjimas pirmuosius žingsnius žengė 1993-iaisiais, kai Vilniuje apsigyveno du jo nariai italai – Maurizio ir Roberto.

Praėjus beveik 20 metų įvairiuose Lietuvos miestuose judėjimas vienija gražų būrį šeimų ir jaunimo, kuriems jis – geriausia terpė padedanti būti krikščionimis šiandien.