2011 04 26

bernardinai.lt

LRT.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Bibliotekų savaitę pradėjo renginiu, skirtu J. Marcinkevičiui

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė visose šalies bibliotekose prasidėjo renginiu, skirtu poetui Justinui Marcinkevičiui atminti.

Tad skaityti poeto eilių buvo kviečiami visi neabejingi jo kūrybai.

„Kai kurie ateina ir nuolatos prašo J. Marcinkevičiaus – prašo šventei, prašo įvairiausioms progoms, bažnytiniams renginiams, pasaulietiniams renginiams, prašo išvykoms, kuria dainas, be J. Marcinkevičiaus neįmanoma būti“, – sako Elvyra Pažemeckaitė, Panevėžio G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos darbuotoja.

Panevėžyje pirmą kartą ištrauka iš J. Marcinkevičiaus poemos „Donelaitis“ skambėjo esperanto ir romų kalbomis.

„Skaitai sau ir taip gražu, ir galvoji kiekvieną kartą, kad ir kiti galėtų suprasti, perskaityti. Esperanto kalba yra tarptautinė kalba ir gali ją suprasti kitose šalyse, kitų tautų žmonės“, – teigia vertėja Vida Beinortienė.

Renginio metu buvo dalijamasi ir prisiminimais apie J. Marcinkevičių. Prisimintas ir 1965-aisiais Panevėžyje įvykęs susitikimas su poetais.

„Atvažiavo Maldonis, Baltakis ir Marcinkevičius. Kaip jie gražiai dainavo visi trys, tiesiog klausėmės ir plojom, paskui buvo šokiai, kavutė, ir žinoma, su Marcinkevičiumi man teko pašokti“, – prisiminė Stasė Mikeliūnienė, buvusi Panevėžio G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos darbuotoja.

Per Nacionalinę bibliotekų savaitę skaitytojai kviečiami aptarti knygas, susitikti su jų kūrėjais, diskutuoti apie skaitymo ir spaudos laisvę.

Paskutiniąją savaitės dieną – gegužės 3-iąją – Prezidentūroje vyks diskusija apie naujoviškos bibliotekos kūrimą, bus apdovanoti geriausi bibliotekininkai.  

Zina Paškevičienė, LTV „Šiandien“