2011 04 26

bernardinai.lt

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

„Knygnešys“. Lietuvos istorija vaidybiniame filme

Bernardinai.tv kviečia žiūrėti visai neseniai sukurtą ir daugiausiai jaunajai auditorijai taikytą filmą „Knygnešys“.

Trumpas filmo siužetas

1869 m. Lietuva Imperinės Rusijos sudėtyje. Lietuviškas raštas uždraustas, tačiau represijos susilaukia netikėto atsako – visoje Lietuvoje išplinta slaptos lietuviškos mokyklos, o lyg iš niekur atsiradę knygnešiai pradeda platinti lietuvišką raštą. Nors didelė dalis visuomenės – dar abejinga lietuvybei, knygnešių gretos auga…

Spalvingas 19 a. Lietuvos kaimo gyvenimas, humoras, nuotykiai, pavojai ir sunkūs pasirinkimai, tai – tik menka dalelė to, su kuo susiduria plevėsa Jurgis susipažinęs su knygnešiu Mažvydu.

 

 

Filmo idėja

Knygnešiai – istorinis Lietuvos fenomenas. Tai žmonės, kurie spausdintu lietuvišku žodžiu, o ne kardu kovojo už lietuvybę ir Lietuvos nepriklausomybę. Ši tema pasirinkta neatsitiktinai. Globalėjančiame ir vienodėjančiame pasaulyje mažos tautos susiduria su rimtais savo unikalios kultūros išsaugojimo iššūkiais. Tad šiandien knygnešių kaip kovotojų už teisę būti lietuviais, tematika – tampa tokia pat aktuali kaip 19-ame amžiuje.

Filmas skirtas įvairiai auditorijai – kiekvienas atras jame dalį savęs ir savo. Didelis dėmesys (buvo) skirtas tam, kad jis taptų suprantamas ir savas jaunajai auditorijai. Nes šiandien nuo jų didžiausia dalimi priklausys – kokią Lietuvą turėsime netolimoje ateityje. Tą, esančią prie Baltijos, ir tą globaliąją – pasaulio lietuvių Lietuvą.

Režisierius – Jonas Trukanas
Scenarijaus autorius – Simonas Jatkonis