2011 05 02

bernardinai.lt

LRT.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Žinios apie O. bin Ladeno mirtį sustiprino dolerį, atpigino naftą

Pranešus apie Osamos bin Ladeno mirtį, sustiprėjo JAV doleris, išaugo prekyba Azijos ir Europos akcijų rinkose.

Naftos kainos sumažėjo daugiau kaip 1 proc., smuktelėjo ir aukso bei sidabro kainos, praneša BBC.

Anot analitikų, O. bin Ladeno mirtis galėtų sumažinti saugumo grėsmes ir padėtų pagerinti vartotojų JAV nuotaikas. Tačiau jie įspėjo, kad tai vargu ar padės sumažinti ilgalaikes grėsmes, kabančias virš JAV ir pasaulio ekonomikų.

Manoma, kad pradėjus pirmadienio prekybą, Volstryto pagrindinis S&P 500 indeksas išaugs 0,7 proc. Azijoje Japonijos Nikkei 225 indeksas išaugo 1,6 proc., o sesija baigta pasiekus didesnį nei 10 tūkst. punktų lygį – pirmą kartą nuo kovo vidurio, kai šalį nuniokojo cunamis ir žemės drebėjimas.

Europoje Londono FTSE 100 birža dėl valstybinių švenčių nedirbo, tačiau kitos vertybinių popierių biržos Prancūzijoje ir Vokietijoje darbą pradėjo pakilimu.

Kai kurios akcijų biržos Azijoje dėl švenčių pirmadienį taip pat nedirba, tačiau jos į žinias apie O. bin Ladeno mirtį sureaguos antradienį.

„Brent“ naftos kaina krito 1,45 dolerio ir buvo pardavinėjama už 124,44 dolerių už barelį, o JAV lengvosios naftos kaina smuktelėjo 1,5 dolerio iki 112,43 dolerių už barelį.

Pastarosiomis savaitėmis kariniai veiksmai Libijoje ir politiniai neramumai Vidurio Rytuose naftos kainas buvo stumtelėję į kone rekordines aukštumas.

Sidabras tapo viena labiausiai pingančių prekių. Vienu metu jo kaina smuko 13 proc. Sumažėjo ir aukso kaina.