2011 05 12

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Paminklai, kurių nėra. Pasivaikščiojimas po Vilnių

Grupė žmonių prie Jekaterinos II paminklo Katedros aikštėje. Vilnius, 1904 m.

Gegužės 13 d., penktadienį, 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilniuje) atidaroma paroda „Paminklai, kurių nėra. Pasivaikščiojimas po Vilnių“. Parodos kuratorės – Eglė Mikalajūnaitė, Rasa Antanavičiūtė ir Živilė Etevičiūtė.

Paminklas – stabilus, neliečiamas įamžintos žmogiškosios šlovės ir garbės simbolis. Tačiau Vilniaus istorija skatina permąstyti paminklų prasmę, jų būties paradoksus, mat šiame mieste daugumai paminklų buvo lemta tapti laikinesniais už patį žmogų. Vietos, kuriose kilo ir griuvo paminklai, pasižymi kaitos ir pastovumo sąveika, sujungiančia amžinumo simbolius ir kaskart kitus, bet vienas į kitą panašius ritualus.

Parodoje pasakojamos šių Vilniaus vietų istorijos: greta nugriautų ir neįgyvendintų paminklų projektų eskizų rodomos fotografijos ir filmuota dokumentinė medžiaga, kurioje atsispindi paminklų kaita, šalia jų ar jų vietoje vykęs gyvenimas (ceremonijos, politiniai įvykiai, kasdienybės epizodai) ir trumpalaikiai meniniai projektai, kurių kuriamos prasmės leido kitaip pažvelgti į aikštėse vykusius procesus.  

Parodoje pristatomi kūriniai iš Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Lietuvos dailės muziejaus, Lietuvos dailininkų sąjungos, Lietuvos fotomenininkų sąjungos, Lietuvos literatūros ir meno archyvo, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos, Lietuvos nacionalinio muziejaus, Vilniaus apskrities archyvo, Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus universiteto bibliotekos, Varšuvos technologijos universiteto centrinės bibliotekos ir dailininkų rinkinių. Projektą remia Kultūros rėmimo fondas.

Parodoje rodoma apie 100 eksponatų, aprėpiančių laikotarpį nuo XIX a. pabaigos iki šių dienų. Ekspozicija veiks iki rugpjūčio 28 d.

 

 

Kviečiame remti Bernardinai.lt

Jei mus skaitote, žiūrite ar klausotės, galite prisidėti ir prie mūsų gyvavimo, taip tapdami misijos įgyvendinimo partneriais.

Taip, paremsiu