Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2011 05 13

bernardinai.lt

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

„Vilties švyturys“. Galimybė gyventi kitaip

Bernardinai TV tęsia laidų ciklą „Sveikas, gyvenime“ ir kviečia susipažinti su Kėdainių raj., Kalnaberžėje įsikūrusia priklausomybės ligų reabilitacine bendruomene „Vilties švyturys“, atgaivinančia viltį gyventi kitaip neviltyje esantiems žmonėms, praradusiems bet kokį tikėjimą.

Bendruomenę 2002 metais įkūrė sutuoktiniai Albertas ir Inga Lučunai, nusprendę savo gyvenimus pašvęsti, teikiant pagalbą priklausomybių prislėgtiesiems.

Pradžia buvo labai kukli – buvusio vaikų darželio griuvėsiuose apsigyveno keli sveikstantys priklausomi asmenys, viskas vyko vienoje patalpoje: miegojo, valgė, vyko užsiėmimai, praustis priimdavo Kėdainių miesto tikintieji. O štai šiandien viltį keistis reabilitacijos centre atrado 40 vyrų ir moterų, kurie žingsnis po žingsnio vienerius metus mokosi eiti sveikimo keliu.

Bendruomenėje, kuri garsėja griežtumu ir rūkymas laikomas atkryčiu darbuojasi 20 specialistų. Dalis iš jų priklausomi asmenys, patys praėję reabilitacijos programą ir pajautę pašaukimą tarnauti bei padėti tokiems pat kaip ir jie.

Kviečiame bent akies krašteliu žvilgtelti į vietą, kurioje iš sutemų į aušrą kviečia Vilties švyturys ir siūlome pasiklausyti pokalbio su reabilitacijos psichologu Donatu Lučunu bei bendruomenėje sveikstančių asmenų liudijimų.