2011 05 31

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Kinijos valdžios reikalaujama skubiai išlaisvinti 300 vienuolių

Jau daugiau nei du mėnesius besitęsiant Ngabo Kirti vienuolyno šiaurės rytų Tibete, Amdo provincijoje, apgulčiai, kurią vykdo tūkstantinės sukarintos kinų policijos pajėgos, Tibeto vyriausybė tremtyje bei viso pasaulio Tibeto rėmimo grupės tarptautinę bendruomenę bei jos lyderius ragina atkreipti dėmesį į grubiai pažeidžiamas žmonių teises šiame vienuolyne bei visame Tibete.

Kovo 16 d. protestuodamas prieš Kinijos komunistinę agresiją Tibete susidegino Ngabo Kirti vienuolyno 21-erių metų vienuolis Phuntok. Kinų karinės policijos degantis vienuolis buvo spardomas ir talžomas, o kitą dieną po šio įvykio mirė. Visa tai išprovokavo spontaniškus vienuolių ir vietinių tibetiečių protestus.

Netrukus po šių įvykių į Ngabo miestelį buvo įvestos daugiatūkstantinės ginkluotosios kinų pajėgos, kurios pradėjo vienuolyno blokadą. Taip pat čia aktyviai pradėta vykdyti taip vadinama „patriotinio auklėjimo“ kompanija, kurios metu vienuoliai verčiami viešai niekinti Dalai Lamos autoritetą bei prisiekti ištikimybę komunistinei Kinijos valdžiai.

Balandžio 21 d. 300 Kirti vienuolyno vienuolių buvo išvežti nežinoma kryptimi. Bandydami sustabdyti vienuolius vežančius sunkvežimius žuvo du vyresnio amžiaus tibetiečiai, o apie pačių vienuolių likimą iki šiol nėra jokių žinių.

Tokia kritinė situacija aplink Kirti vienuolyną atkreipė tarptautinių žmogaus teises ginančių organizacijų dėmesį, kurios Kinijos valdžią reikalauja skubiai išlaisvinti vienuolius ir vienuolyne atstatyti normalų religinį gyvenimą.

Tibeto vyriausybė tremtyje išreiškė susirūpinimą dėl šiandieninės situacijos Ngabo miestelyje ir bluokuojamo Kirti vienuolyno, kuris praktiškai virtęs kalėjimu. „Tokie Kinijos valdžios veiksmai vertintini kaip nedemokratiški ir necivilizuoti“.

Tibeto parlamentarai pabrėžia, kad tokie sukarintos kinų policijos veiksmai blokuojant prieigas prie vienuolyno, prievarta perauklėjant bei nežinoma kryptimi išvežant 300 vienuolių vertintina kaip „grubus žmogaus teisių pažeidimas ir grėsmė tibetiečių religinei praktikai“, o Kinijos valdžia, vietoj to, kad įsiklausytų į žmonių reiškiamą nepasitenkinimą, prieš juos naudoja jėgą ir dar labiau engia.

Daugiau apie įvykius bei vaizdai ČIA