2011 06 03

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Prie prezidentūros vykusioje akcijoje valstybės vadovai raginti atkreipti dėmesį į situaciją Tibete

Penktadienį, vidurdienį prie LR Prezidentūros vyko akcija „Už Tibetą“, kuria siekta atkreipti visuomenės bei aukščiausių Lietuvos vadovų dėmesį į daugiau nei du mėnesius Kinijos vyriausybės vykdomą žiaurų susidorojimą su Tibeto Ngabo Kirti vienuolyno vienuoliais bei vietiniais gyventojais.

Akcijos metu buvo perskaitytas kreipimasis į Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę, Seimo pirmininkę Ireną Degutienę bei Premjerą Andrių Kubilių raginant išsakyti ryžtingą poziciją dėl smurto ir prievartos nutraukimo, žmogaus teisių bei religinės laisvės pažeidimų Tibeto regione.

2008 metais Kinijos valdžia žiauriai susidorojo su taikiais protestuotojais Tibete: šimtus protestuotojų nužudė, tūkstančius įkalino. Šių metų kovo 16 d. protestuodamas prieš Kinijos komunistinę agresiją Tibete susidegino Ngabo Kirti vienuolyno 21-erių metų vienuolis Phuntok. Kinų karinės policijos degantis vienuolis buvo spardomas ir talžomas, o kitą dieną po šio įvykio mirė. Visa tai išprovokavo spontaniškus vienuolių ir vietinių tibetiečių protestus.

Netrukus po šių įvykių į Ngabo miestelį buvo įvestos daugiatūkstantinės ginkluotosios kinų pajėgos, kurios pradėjo vienuolyno blokadą. Taip pat čia aktyviai pradėta vykdyti taip vadinama „patriotinio auklėjimo“ kompanija, kurios metu vienuoliai verčiami viešai niekinti Dalai Lamos autoritetą bei prisiekti ištikimybę komunistinei Kinijos valdžiai.

Balandžio 21 d. 300 Kirti vienuolyno vienuolių buvo išvežti nežinoma kryptimi. Bandydami sustabdyti vienuolius vežančius sunkvežimius žuvo du vyresnio amžiaus tibetiečiai, o apie pačių vienuolių likimą iki šiol nėra jokių žinių.

Tokia kritinė situacija aplink Kirti vienuolyną atkreipė tarptautinių žmogaus teises ginančių organizacijų dėmesį, kurios Kinijos valdžią reikalauja skubiai išlaisvinti vienuolius ir vienuolyne atstatyti normalų religinį gyvenimą.

Pagalbos prašymą dėl pastarųjų įvykių Tibete pasaulio valstybių vadovams bei parlamentams, tarptautinei bendruomenei bei nevyriausybinėms organizacijoms išplatino Dalai Lama bei Tibeto vyriausybė tremtyje.

Zenekos nuotrauka

Zenekos nuotrauka

Zenekos nuotrauka

Zenekos nuotrauka

Zenekos nuotrauka

Zenekos nuotrauka