2011 08 18

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Mikė Pūkuotukas sugrįžta į kino ekranus

Animatorius Burny Mattinsonas, kino studijoje „Walt Disney Animation Studios“ praleidęs beveik pusę amžiaus, per ilgą savo karjerą dirbo su garsiausiais studijos atstovais. Kuriant animacinį filmą „Mikė Pūkuotukas“ (orig. „Winnie the Pooh“) vyras tapo animacinio filmo pasakojimo vadovu (orig. „story supervisor“).

B.Mattinsonas tvirtina, jog „Mikės Pūkuotuko“ kūrimas buvo tarsi svajonių išsipildymas ir net nepanašėjo į tikrąjį darbą. „Visa komanda žinojo, ką norime padaryti ir darbas kasdien sekėsi vis geriau ir geriau. Studijoje vyravo gera atmosfera, susirinko patys geriausi profesionalai, kurie žino ką daryti, kad projektas būtų vykęs. Istorija rutuliojosi labai greitai ir filmas buvo paruoštas mažiau nei per metus. Animacijoje tai – didžiulis tempas. Žinoma, labai padėjo tai, kad Mikė Pūkuotukas – visiems žinomas personažas, tad tereikėjo rasti istoriją, kurią norėtume adaptuoti scenarijui. Nors kūrėme remdamiesi Alano Alexanderio Milne knygomis, neapsiėjome be piktadario Baksono, kurį sukūrė mūsų studijos animatoriai, siekdami į pasakojimą įpinti kažką naujo ir pikantiško“, – pasakojo žymusis animatorius. Remdamasis prieš tai buvusių animacinių filmų apie Mikę Pūkuotuką sėkme, B.Mattinsonas išreiškė viltį, jog ir naujasis „Walt Disney Animation Studios“ darbas ras kelią į žiūrovų širdis ir taps populiariu bei mėgiamu animaciniu filmu.

„Mikė Pūkuotukas“ buvo kuriamas remiantis iliustratoriaus Ernesto Howardo Shepardo piešiniais. Labiausiai iliustratorių išgarsino „Mikės Pūkuotuko“ ir „Vėjo glosniuose“ (orig. „The Wind in the Willows“) iliustracijos, sukurtos 1926 ir 1931 metais, kuriose Ernestas vaizdavo į žmones panašėjančius gyvūnus. Naujųjų Mikės Pūkuotuko nuotykių kūrėjai tvirtina, būtent 1926-ųjų piešiniai, pasaulyje sukėlę susižavėjimo bangą, ir tapo pagrindu naujausiam Mikės Pūkuotuko filmui. Burny Mattinsonas pasakojo, jog šios juostos piešiniai buvo kuriami pagal senąsias „Walt Disney Animation Studios“ pieštinės animacijos tradicijas. „Nenaudojome jokių įmantrybių ar moderniausių specialiųjų efektų. Sukūrėme tokį Mikę Pūkuotuką, kurį pamils jaunoji karta, o jų tėvai šiame filme atras savo vaikystės prisiminimus. Tai buvo vienas iš mūsų tikslų – sukurti animacinį filmą visoms amžiaus grupėms“, – pasakojo Burny Mattinsonas.

Animacinio filmo režisieriai Stephenas J. Andersonas ir Donas Hallas pasakojo, jog kuriant „Mikę Pūkuotuką“ „Walt Disney Animation Studios“ nuolat skambėjo juokas ir vyravo gera nuotaika. „Buvome kaip viena didelė šeima. Tiesą sakant, nepamenu jokio kito animacinio filmo, kurio kūrimas būtų buvęs tokiu maloniu ir nuotaikingu gyvenimo etapu. Labai džiaugiuosi, kad prie mūsų prisijungė „Ratų“ (orig. „Cars“) režisierius Džonas Lasseteras. Jis yra didžiausias animacijos fanas. Mūsų trijulė dievina ir alsuoja meile animacijai, tad nerasti bendros kalbos buvo neįmanoma“, – teigė režisierius Stephenas J. Andersonas, o jam antrinantis Donas Hallas kvietė patiems įsitikinti, jog Mikė Pūkuotukas vis dar toks pats šaunus, kaip ir prieš trisdešimt metų.

Lietuviškai Mikės Pūkuotuko nuotykius įgarsino režisieriaus Andriaus Rožicko vadovaujama aktorių komanda – Sigutis Jačėnas (Mikė Pūkuotukas), Darius Auželis (Paršelis), Albinas Arkauskas (Triušis), Gytis Balčiūnas (Tigras), Arvydas Dapšys (Pelėda), Ilona Balsytė (Kenga), Pijus Česaitis (Riukas), Simonas Poška (Jonukas), Arvydas Bagdonas (Asiliukas Nulėpausis), Otonas Laniauskas, Austėja Lukaitė, Rafailas Karpis. „Nesės baladę“ įgarsina Karolis Dapkus.

Mikė Pūkuotukas ir geriausi jo draugai leidžiasi į kelionę ir dovanoja žiūrovams nepamirštamą pasaką jau rugsėjo 9 dieną.

Filmuko treileris

 

Parengė Amelija Lučinskaitė

Kviečiame remti Bernardinai.lt

Jei mus skaitote, žiūrite ar klausotės, galite prisidėti ir prie mūsų gyvavimo, taip tapdami misijos įgyvendinimo partneriais.

Taip, paremsiu