Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2011 08 22

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Vilniuje – Kristinos Norvilaitės paroda „Parašyk man laišką“

Nuo rugpjūčio 19 d. Dailininkų sąjungos galerijos vitrinoje Vilniuje (Vokiečių g. 2) eksponuojama grafikės Kristinos Norvilaitės paroda „Parašyk man laišką“. Paroda birželio mėnesį buvo pristatyta festivalyje “Kaunas mene”. Joje eksponuojami lino raižiniai bei objektai – pašto dėžutės primena mums laiškų rašymo „skonį“. Šiandien, elektroninių laiškų amžiuje, tradicinio laiško parašymas gali tapti šiltesniu, labiau asmenišku būdu bendrauti, netgi metafiziniu atsivėrimu, išpažintim. Kurdama šiuos darbus norėjau išreikšti kaip suprantu pagrindinę bendravimo idėją. Man bendravimas yra atvirumas. Atvirumas su savimi, su kitu žmogumi. Svarbiausia, kad įvyktų dialogas. Todėl paveikslai yra „aktyvūs“– t. y. juos galima atidaryti, uždaryti, liesti, skaityti, parašyti.

Menininkė parodos metu kvies lankytojus parašyti laišką ir įmestį jį į pašto dėžutę. Ilgą ar trumpą, lietuviškai ar kita kalba, tai visiškai nesvarbu. „Kam adresuoti laišką? Sau, artimam žmogui, man, pašto dėžutei, ar visai žmonijai. O gal tam, kam jo šią akimirką reikia labiausiai. “, – apie parodą pasakojo Kristina Norvilaitė. Projektui sukurta interneto svetainė, kurioje skelbiami įdomiausi parašyti laiškai.

Kristina Norvilaitė – Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Grafikė baigė bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. 2010 m. dailininkė buvo apdovanota iš karto dviem garbingomis stipendijomis – Lietuvos Respublikos Kūrėjo stipendija ir Vilniaus miesto mero Jaunųjų menininkų stipendija. Parodoje „Estampas’07“ Kristinos Norvilaitės darbai buvo įvertinti diplomu, o parodoje „Estampas’09“ – padėka už „Plastinės kalbos grynumą“. Menininkė taip pat yra žinoma kaip knygų dailininkė, parodų kuratorė ir meno akcijų autorė. Kristinos Norvilaitės iliustruota Vytauto V. Landsbergio knyga „Varlė bunkeryje” Tarptautinės vaikų literatūros asociacijos (IBBY) pripažinta 2010 metų meniškiausiai iliustruota knyga.

Paroda veiks iki rugsėjo 8 dienos.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu