2011 08 25

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Vilniuje Tibeto vienuoliai kuria mandalą

Vilniaus Mokytojų namuose įsikūrusiame Vaikų ir jaunimo meno centre nuo trečiadienio keturi Tibeto vienuoliai iš Namgyal vienuolyno Indijoje, iš spalvoto smėlio pila mandalą.

Tibeto kultūroje mandala – ypatingą simbolinę reikšmę turinti sakralus piešinys simbolizuojantis mikrokosmoso ir makrokosmoso jungtį, dievybės rūmus, Visatos žemėlapį, tokį pasaulį, kokį mato nušvitusios būtybės. Būtent tokia Vilniuje pilamos Guhyasamaja mandalos reikšmė.

Mandalos piešiamos ant medžiagos, daromos iš metalo, akmens, medžio ar kaulo. Viena gražiausių Tibeto tradicijų yra mandalų kūrimas iš spalvotų smėlio smiltelių. Tai šviesių ir tamsių gamtos pradų Visatoje vienybės simbolis ir mistinė parama ieškančiam tiesos.

Būtent todėl Tibeto vienuoliai keliauja po pasaulį ir įvairiose šalyse kuria smėlio mandalas linkėdami darnos ir taikos įvairių tautų žmonėms.

Mandalos kūrimas Vilniuje bus baigtas rugpjūčio 28 d. (sekmadienį) jos sunaikinimu, kuomet kruopščiai supilti smėlio ornamentai sumaišomi ir išpilami į vandenį simbolizuojantį gyvybės ir pasaulio laikinumą. Mandalos sunaikinimas ir išpylimas į Vilnelę prasidės 15 val.

Mandalos kūrimo procesą Mokytojų namuose galima laisvai stebėti kasdien rugpjūčio 24-27 d. nuo 10 iki 18 val., 28 d. (sekmadienį) – 10-15 val.

Zenekos nuotrauka

Zenekos nuotraukos