Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2011 08 30

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Vinco Kisarausko retrospektyvinė paroda „Mažieji formatai“

Rugsėjo 2 d., penktadienį, 14 val. galerijoje „Kunstkamera“ (Ligoninės g. 4, Vilnius) įvyks Vinco Kisarausko parodos „Mažieji formatai“ atidarymas.

Vincas Kisarauskas. Etiudas iš trijų figūrų. 1975 m., kart., temp., asambl., 40 x 28. Nuotr. iš www.kunstkamera.lt

Vincas Kisarauskas (1934–1988) – vienas pačių įtakingiausių pokario lietuvių dailininkų, modernizmo klasikas, įrašęs reikšmingą puslapį Lietuvos dailės istorijoje. Jo kūryba, savo laikmečiu buvusi avangardinė, oponavusi oficialiajai pagrindinei srovei, dabar yra geidžiama ir ieškoma meno mylėtojų ir kolekcionierių.

Parodoje „Mažieji formatai“ visą rugsėjo mėnesį rodomi V. Kisarausko mažųjų formatų tapybos darbai bei koliažai, sukurti 1965–1987 m.

Mažas formatas, miniatiūra yra tam tikra prasme iššūkis kūrėjui, sudėtinga išraiškos forma. Kaip į mažą formatą sutalpinti, harmoningai sukomponuoti, spalviškai niuansuoti tai, ką nori pasakyti? Dažnai tai būna galvosūkiui tolygus uždavinys. Iš tikrųjų, mažas formatas tarsi lakmusas parodo menininko talentą ir meistrystę. Vinco Kisarausko atveju mažas formatas yra dvigubai sudėtingesnis uždavinys, kadangi Kisarausko plastika iš prigimties yra monumentali, ritmiška, reikalaujanti erdvės, netgi tuštumos. Esame įpratę matyti didelių formatų Kisarausko drobes.

Tuo tarpu paroda galerijoje „Kunstkamera“ kviečia atrasti ir pažinti Kisarausko meninę raišką mažuose formatuose. 80–yje darbų atrasime visas svarbiausias Kisarausko temas (Edipą, Antigonę, kitas), kompozicinius sprendimus bei spalvinius derinius. Galima pastebėti, kad dažnai kurdamas mažo formato kūrinį menininkas yra netgi drąsesnis, labiau ieškantis ir eksperimentuojantis, nei didžiuosiuose formatuose. Būtent mažuosiuose formatuose užgimsta temos ir motyvai, kurie vėliau perkeliami į programinius darbus. Šia prasme tai yra retrospektyvinė dailininko paroda.

Paroda galerijoje „Kunstkamera“ veiks iki rugsėjo 30 d.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu