Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2011 09 06

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Vilniuje pradedamas filmuoti G.Salvatore filmas „Sibirietiškas auklėjimas“

Vilniuje pradedamas filmuoti italų režisieriaus Gabriele Salvatore filmas „Sibirietiškas auklėjimas“ (angl. Siberian Education“), kuriame vaidmenį sukurs garsus JAV aktorius, režisierius ir prodiuseris Johnas Malkovichius. Filme taip pat pasirodys ir lietuvių aktoriai.

Nuotraukos autorius Šarūnas Mažeika/BFL
© Baltijos fotografijos linija

„Džiaugiuosi, kad į Vilnių sugrįžta tarptautinis kinas, čia vyksta užsienio kompanijų filmavimai. Šiuo metu į Vilnių yra atvykusi 50 žmonių komanda, dirbanti prie filmo „Sibirietiškas auklėjimas“. Jie gyvena sostinės viešbučiuose, darbui samdo vietinius darbuotojus“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Lietuvoje juosta filmuojama bendradarbiaujant su kompanija „Nordic productions“. Jos prodiuserė Milda Leiputė teigė, kad užsieniečiai susižavėję Vilniumi ir tuo, ką čia rado – profesionalumą ir geras darbo sąlygas.

Beveik visas „Sibirietiško auklėjimo“ filmavimas vyks Vilniuje. Filmo siužetas nukels 1985–1995 metų Padniestrę – nepripažintą respubliką, oficialiai laikomą Moldovos dalimi. Juostoje bus pasakojama apie Padniestrės nusikaltėlių gyvenimą. Būtent J.Malkovichius atliks senelio Kuzios, auginančio anūką Kolymą ir mokančio jį „doro nusikaltėlio“ moralės vaidmenį. Kolymo vaidmuo filme patikėtas lietuviui Arnui Fedaravičiui.

Tam, kad Vilnius taptų draugišku filmams miestu (angl. „Film friendly“), Vilniaus savivaldybėje jau pradedami Vilniaus kino biuro steigimo darbai. Ši įstaiga padės įveikti biurokratines kliūtis užsienio filmavimo komandoms, reklamuos Vilnių ir miesto kino industriją.

Parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės informaciją

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite