Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Pašventinta atstatyta Labanoro bažnyčia

Nuotraukos autorius Šarūnas Mažeika/BFL
© Baltijos fotografijos linija

Vatikano radijas praneša, kad Labanoro bažnyčia, sudegusi prieš pusantrų metų, vėl kviečia tikinčiuosius maldai. Kaišiadorių vyskupas Juozas Matulaitis pašventino Švč. M. Marijos Gimimo parapijos bažnyčią bei konsekravo altorių.

Labanoro bažnyčios klebonas, kun. Jurgis Kazlauskas pabrėžia ypatingą šios šventovės reikšmę tikintiesiems ir viliasi, jog parapija vėl atsigaus.

„Tai yra istorinė piligrimų traukos vieta. Jau 500 metų, kada šito krašto žmonės čia važiuodavo melstis į Stebuklingąją Mergelę Mariją, čia buvo garsus jos paveikslas. Tiek pirmoji, tiek antroji Labanoro bažnyčios būdavo piligrimų traukos vietos, tad aš tikiu, kad ir trečioji bažnyčia bus ta vieta, kur žmonės melsis. Kiekvieno mėnesio aštuntą dieną vyks pamaldos Marijos garbei, tikiuosi, kad, kaip ir anksčiau, į jas suvažiuos tikintieji iš visų aplinkinių parapijų,“ – sako kunigas Jurgis Kazlauskas. Dvasininkas džiaugiasi, kad šventovė puikiai atkurta.

„Yra nuostabus paveikslas su didžiule dvasine galia, be to, tikintiesiems grąžinsime tokią pat bažnytėlę, kokia ji buvo prieš gaisrą. Tai – tarsi sapnas!“ – džiaugiasi kunigas.

Labanoro medinė bažnyčia sudegė 2009 m. gruodžio 21–osios naktį. Gaisro priežastis nenustatyta ligi šiol. Ugniagesiai tąkart išgelbėjo tik varpinę. Ši šventovė pastatyta XVIII amžiuje, ji buvo pripažinta architektūros paminklu, joje buvo 17 dailės paminklų.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite