2011 10 14

bernardinai.lt

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Pakūta: kvietimas susitaikyti su savimi

Bernardinai TV tęsia laidų ciklą apie priklausomybes „Sveikas, gyvenime“. Kviečiame jus pasisvečiuoti Pakūtoje, kurią sunkiai įmanoma pristatyti vien tik kaip reabilitacinę bendruomenę.

Pakutuvėnų bendruomenę sudaro Brolių pranciškonų vienuoliai, Švč. Nekaltosios Mergelės Marijos tarnaičių kongregacijos (PAMI) seserys, žmonės sveikstantys nuo įvairių priklausomybių ir į pamaldas susirenkanti Pakutuvėnų parapija, kuriai oficialiai priklauso tik 49 gyventojai iš gretimų kaimų, o švęsti sekmadienio susirenka virš kelių šimtų žmonių.

Kas yra Pakūta? – atsakymų ieško daugelis. Brolis Gediminas vadina ją atgailos ir susitaikinimo vieta, nuo priklausomybių kenčiantieji – reabilitacine bendruomene, dauguma stovyklautojų, kurių, ypač vasaromis, gausu, sutartinai tvirtina: „Pakūta yra Pakūta“.

Pakutuvėnų „Susitaikinimo sodyboje“ trečius metus gyvenanti Neringa, su kuria susitiksit šioje laidoje rašo:

„Kas tu esi, Pakūta? Jei pasiilgstu tavęs dar nespėjusi išeiti? Kas tu esi, kad čia esu soti pilnatve kaip niekada iki šiol, niekada – iki Pakūtos. Kas tu esi, Pakūta!?“

Savo atsakymo, kas gi yra toji Pakūta, Pakutuvėnai – kaimelis Šateikių seniūnijoje, Plungės rajone, drauge su mumis kviečiame ieškoti ir Jus. 

Laidoje naudotos Pakutuvėnų parapijos nuotraukos.