2011 11 06

bernardinai.lt

LRT.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Prasidėjo muzikos festivalis „Iš arti“

Savaitę truksiančiame tarptautinės šiuolaikinės muzikos festivalyje „Iš arti“ skambės kelios dešimtys lietuvių kompozitorių premjerų.

Kaune Karo muziejaus sodelyje skambėjo nauji Algirdo Klovos, Felikso Bajoro, Algirdo Martinaičio ir kitų kompozitorių kūriniai karilionui arba balsui ir karilionui. Kompozitorius Giedrius Kuprevičius džiaugiasi, kad siūlymas kurti muziką karilionui sulaukė tokio kolegų susidomėjo.

„Sukūrė iš tiesų įsimintinus, labai įdomius, labai originalius kūrinius. Tai, kad mes šiandien turim papildymą 11 naujų kūrinių, rodo, kad šitą praktiką mums reiks pratęst, kasmet mes darysim tokius nedidelius konkursus“, – sako kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

Šalia lietuvių autorių skambėjo ir lenkų kompozitorių kūriniai – barokiniai šokiai iš Olivos Tabulatūros, ištraukos iš meilės poemų ir kiti. Juos atlikusi lenkų karilionininkė sužavėta instrumentu.   

„Ypatingai geras instrumentas ir labai gera aplinka garsui skambėti ir sklisti“, – tvirtina karilionininkė Monika Kazmierczak.

Taip pat pristatytos lietuvių kompozitorių simfoninės premjeros. Rengėjai sako, kad iš viso festivalyje – kelios dešimtys naujų kūrinių. Dar planuojama ir netikėtumų. Tai – atlikėja iš Kosta Rikos, pianistė Sintia Soto Cordero.

„Jai yra tiktai 11 metų ir, kiek žinau, ji jau spėjo sužibėti Amerikoje. Naujausiomis žiniomis, iš mūsų festivalio ji skris į Bostoną, kur atsiims Grand Prix prizą, laimėtą tik prieš mūsų festivalį“, – teigia festivalio „Iš arti“ direktorė Zita Bružaitė.

Savaitę truksiančiame festivalyje tai pat vyks konferencijos, edukaciniai renginiai. Organizatoriai žada ir kūrybinių intrigų. Festivalis baigsis lapkričio 12-ąją.

Loreta Mačiulienė
LTV „Panorama“