2011 11 07

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Nemėžyje pašventinta naujai pastatyta katalikų bažnyčia

Lapkričio 6 d. Nemėžyje Vilniaus arkivyskupas kardinolas Audrys Juozas Bačkis pašventino naujai pastatytą Šv. Rapolo Kalinausko bažnyčią.

Nemėžio parapija yra Vilniaus Šv. Teresės parapijos filialas. Seniūnijos teritorijoje jau ilgai veika Totorių mečetė, nuo šiol savo maldos namus turės ir gyventojai katalikai.

Pastatyti Nemėžyje bažnyčią 2002 m. sumanė kunigas Dariusz Stańczyk. Projektavimo ir kitus susijusius klausimus tvarkė Nemėžio seniūnas Vlodzimiež Sipovič, tuomet buvęs ir Nemėžio bendruomenės pirmininku.

Dainiaus Tunkūno nuotrauka

Projektavimo darbus, kurie truko beveik 2 metus, finansavo Nemėžio seniūnija ir Nemėžio bendruomenė. Techninis bažnyčios projektas buvo rengiamas pavyzdžiu pasirinkus netoli Gdansko (Lenkija) esančios šv. Tėvo Pijaus parapijos bažnyčią.

Statybos darbai pradėti 2004 metais. Mišios Nemėžio bažnyčioje aukojamos jau trejus metus, tačiau tik neseniai buvo baigti visi darbai, sutvarkyta aplinka, įrengtas apšvietimas ir maldos namai atiduoti naudotis Nemėžio gyventojams.

Dainiaus Tunkūno nuotrauka

Projekto vertė – apie 2 mln Lt. Vilniaus arkivyskupijos kurija savo lėšomis pastatė sienas, uždengė stogą. Vidaus apdailos darbus finansavo Vilniaus Šv. Teresės parapija, tačiau nemažai lėšų paaukojo ir vietos gyventojai.

Nemėžio maldos namų pašventinimo ceremonijoje dalyvaus Vilniaus rajono savivaldybės vicemeras Česlav Olševski. Mišias lietuvių ir lenkų kalbomis Nemėžyje aukoja Vilniaus Šv. Teresės parapijos vik. fil. dr. Vladimir Solovej.

Pagal Vilniaus r. savivaldybės inf.

Nemėžio bažnyčios pašventinimas

Nemėžio bažnyčios pašventinimas

Nemėžio bažnyčios pašventinimas

Nuotraukos Dainiaus Tunkūno